banner1199

banner1197

Kızılay 6. Geleneksel Anneler Günü Kır Yemeği

Şehit ve engelli anneleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun alanında gerçekleşen etkinlikte buluştu.

YURT 14.05.2017, 15:23 14.05.2017, 16:08
Kızılay 6. Geleneksel Anneler Günü Kır Yemeği

Şehit ve engelli anneleri, Türk Kızılayı'nın düzenlediği "6. Geleneksel Anneler Günü Kır Yemeği"nde bir araya geldi.

Türk Kızılayı'nın, Engelsiz Yaşam Vakfı ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlediği etkinlik, üniversitenin Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun alanında gerçekleşti. 

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yavuz Erişen, Türk Kızılayı Merter Şubesi Başkanı Erhan Tan ve Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan'ın da katıldığı etkinlik, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Etkinlikte konuşan Can, gurur duydukları gençlerin annelerini burada görmekten onur duyduklarını söyleyerek, "Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama anneler var, evlatları var, ama evlatların annelere verdikleri değerler, anneler gününü kutlamakla özdeşleşiyor. En hayırlı evlat ölmüş annelerimizin arkasından dua edendir." dedi. 

Can, Veysel Karani'nin anne sevgisini katılımcılara anlatarak anne duasını almanın önemine değindikten sonra programa destek veren kuruluşlara teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Yavuz Erişen ise dün meydana gelen kazada ölenleri anarak konuşmasına başladı. Erişen, "Annenin önemini söylemek, anlatmak, bunlar yeterli değildir, hatta ne kadar kitap yazsanız da araştırma yapsanız da hiçbir şey anneyi anlatmaya yetmez, kitaplara sığmaz. Anne sadece doğuran, bakan değildir. Anne her şeydir." ifadelerini kullandı. 

Etkinlik misafirlere yemek ikramı, hediye ve çiçek dağıtımı ile sona erdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P