banner1199

banner1197

Konya-Ankara yolunu ulaşıma kapattılar

KONYA'nın Kulu İlçesi'nde yaklaşık 250 kişi ilçelerine mobil araç muayene istasyonu yerine sabit bir muayene istediklerini belirtip, Konya-Ankara karayolunu yaklaşık 2 saat ulaşıma kapadı

YURT 06.03.2015, 01:57 06.03.2015, 01:58
Konya-Ankara yolunu ulaşıma kapattılar
Kulu'da motorlu taşıtlar, Konya'dan ayda 3-4 kez gelen mobil araç muayene istasyonunda, kontrolden geçiriliyor. İlçelerine sabit muayene istasyonu kurulmasını isteyen çoğunluğu sanayi sitesindeki esnaflardan oluşan yaklaşık 250 kişi, sabah saatlerinde Konya-Ankara karayolunu otomobilleriyle ulaşıma kapadı. Kalabalık grup, ilçelerinde yaklaşık 20 bin motorlu taşıtının bulunduğu, yaklaşık 11 bin araç bulunan 50 kilometre ilerideki Cihanbeyli İlçesi'ne ise sabit araç muayene istasyonu binasının yapımına geçtiğimiz günlerde başlandığını öne sürdü. Grup, sloganla Ak Partili Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız'ı da eyleme davet etti. Durumu öğrenen Başkan Yıldız'da, eyleme gelip destek vererek, Cihanbeyli ilçesine yapılan araç muayene istasyonunun iki ilçenin ortasında bir noktada yapılması için gerekli yerlerde müracaatta bulunduklarını ancak olumsuz yanıt aldıklarını, yine de yapımın durdurulması için mücadele ettiklerini söyledi.

Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yurttaş da Kulu'nun üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek, "Siyasi parti ilçe başkanlarıyla bu işin üstüne giderek gerekenin yapılmasına çalışacağız. Gerekirse yol kapatma eylemlerine devam edeceğiz. Kulu’nun Ankara'ya bağlanması için de gerekli girişimlerde bulunacağız. Kulu’nun üvey evlat muamelesi görmesine artık tahammülümüz kalmadı" dedi.

Grup, yapılan açıklamalarının ardından dağılırken, yaklaşık 2 saat ulaşıma kapalı olan yol da açıldı.


Hüseyin ORDULU
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P