banner1199

banner1197

Maganda kurbanı Alican'ın ölümü kamerada

GAZİANTEP'te, geçen pazar günü sokakta yapılan nişanda ateşlenen tabancadan çıkan kurşunun boğazına isabet etmesi sonucu ölen ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Alican Üzüm'ün vurulma anı, düğünde bulunan bir davetlinin çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı.

YURT 11.05.2017, 17:12
Maganda kurbanı Alican'ın ölümü kamerada

Gaziantep'in Yavuzeli İlçesi'ne bağlı Büyükkarakuyu Mahallesi'nde geçen pazar günü Naciye Korkmaz ve Mehmet Karakuyulu'nun sokakta düzenlenen nişan eğlencesi sırasında silahlar ateşlendi. Kim tarafından ateşlendiği belirlenemeyen bir tabancadan çıkan kurşun ailesiyle birlikte nişana katılan ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Alican Üzüm'ün boğazına isabet etti. Bir anda kanlar içinde yerde kalan çocuk, yaşamını yitirdi.

Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Alican Üzüm'ün cenazesi, Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi sonrası, TIR şoförü olduğu için Irak'ta bulunan ve yakınlarının "Çatıdan düştü" diyerek çağırdığı babası Mehmet Üzüm'ün gelişiyle düzenlenen törenin ardından mahalle mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

KAMERAYA YANSIDI

Alican'ın ölüm anı, düğüne gelen davetlilerden birinin çektiği cep telefonu görüntüsüne yansıdı. Görüntülerde, masada oturan ve halay çeken davetliler silahlarıyla havaya peş peşe ateş açıyor. Bu sırada küçük çocuklar ile davetlilerin oturduğu masanın önünden geçen Alican Üzüm, silah sesleri arasında bir anda yere düşüyor. Daha sonra yerinden kalkan ve eliyle boğazını tutarak yürüyen çocuk, birkaç metre ilerledikten sonra yere yığılıyor. Yere yığılması ile vurulduğu anlaşılan Alican Üzüm, ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamıyor.

15 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Maganda kurşunu ile vurulan Alican Üzüm'ün ölümünün ardından güvenlik güçleri de soruşturma başlattı. Olayın ardından nişan töreni sırasında cep telefonu ve kamera ile yapılan görüntü kayıtlarını inceleyen jandarma, havaya tabanca ve tüfekle ateş açtığını belirlediği 15 kişiyi gözaltına aldı. Ancak, kurşunun nereden geldiği tespit edilemediği için gözaltındaki şüpheliler ifadeleri alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Jandarma ekipleri, küçük çocuğun ölümüne neden olan tabancayı ateşleyen magandanın bulunmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.

AİLE YASTA

Alican'ın ölümü ile yasa boğulan Üzüm ailesi fertleri ise başka ailelerin evlat acısı yaşamaması için düğünlerde silah sıkılmasının engellenmesini istiyor. Anne ve babası yakınları tarafından teselli edilen Alican'ın amcası Mustafa Üzüm, "Alican, pazar günü sesleri duyunca nişanın yapıldığı alana gidiyor. Mahalle arkadaşlarıyla oynayarak zaman geçiriyor. Bu sırada ateşlenen bir silahtan çıkan kurşun Alican'ın boğazına isabet ederek ölümüne neden oluyor. Kasıtlı olarak yapılmadığını biliyoruz ama Alican'ın ölümüne neden olan kişinin bulunarak yargılanmasını istiyoruz. Bundan sonra da hep nişan, düğün yapanların hem de güvenlik güçlerinin bu konuda daha duyarlı davranarak, başka ailelerin evlat acısı yaşamalarını engellemelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P