banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı! Gece saatlerinden itibaren...

İstanbul'da hava nasıl? 11 Ocak Cuma günü hava kaç derece? İstanbul'da hava kaç derece? Yağmur yağacak mı? İstanbula kar yağacak mı? Kar tatili var mı? Meteoroloji son yaptığı açıklamasında bu soruların yanıtını verdi. Gece saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış beklediğini açıkladı. Öte yandan İGDAŞ'ta baca gazlarının geri tepmelerine karşı uyarıda bulundu.

YURT 10.01.2019, 16:58 10.01.2019, 18:22
Meteoroloji'den İstanbul için uyarı! Gece saatlerinden itibaren...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinden yapılan açıklamada gece saatlerinden itibaren etkili olması beklenen sağanak yağmurun metrekareye 20-40 kg yağış düşürmesi bekleniyor. 

Vatandaşların ani sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları gerektiği belirtilen açıklamada kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara da dikkat çekildi. 

Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle:
Marmara bölgesinin batısında halen devam eden sağanak yağışların, gece saatlerinden itibaren doğusunda etkisini artırarak yarın (Cuma) İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli (20-40 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İGDAŞ'TAN UYARI
 İGDAŞ, rüzgarın etkisiyle oluşabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bacalı doğal gaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.
İGDAŞ'tan yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren İstanbul genelinde kuvvetli lodosun etkili olduğuna dikkati çekildi. 
Rüzgarın cumartesi gününe kadar etkisini daha da artırarak kuvvetli, kısa süreli fırtına şeklinde devam etmesinin beklendiğine vurgu yapılan açıklamada, "Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğal gaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir. Ayrıca doğal gaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben gibi yakıcı cihazların bulunduğu mekanda yatmamaları da önem arz etmektedir." denildi. 
Açıklamada, ayrıca cihazların bulunduğu mekandaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerektiği hatırlatılarak, vatandaşların bu konuda gereken hassasiyeti göstermeleri tavsiyesinde bulunuldu. 

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P