banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Meteoroloji tarih verdi! Bahar havası geliyor

Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısı yapan Meteoroloji'den gelen son havu durumu raporuna göre 9 Nisan Pazartesi günü itibari ile sıcaklıklar yükselişe geçecek. İki gündür yüksek soğuğa maruz kalan İstanbulluları bugün parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu bir hava bekliyor, sıcaklık 16 derece... 8 Nisan Pazar İstanbul hava durumu Sıcaklıkların 22 derece olması tahmin edilen Ankara'da ise öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İzmir'de de sıcaklıklar 22 derece, yer yer yağışlı... 8 Nisan Pazar Ankara hava durumu...

YURT 08.04.2018, 11:57
Meteoroloji tarih verdi! Bahar havası geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Bilecik, Balıkesir ve Bursa'nın güneyi, Bolu, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların öğle saatlerinden sonra Kütahya ile Manisa'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı güney ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece düşecek, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/sa ) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 16 

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 22 

Adana: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20 

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16 

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 16 

Erzurum: Az bulutlu ve açık 17 

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 27 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P