banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Muğla'da dilencilere karşı imza kampanyası başlatıldı

Milas’ta son günlerde özellikle kavşaklardaki ışıklarda giderek artan dilencilik olaylarına karşı, vatandaşlar tarafından imza kampanyası başlatıldı.

YURT 15.07.2016, 13:27
Muğla'da dilencilere karşı imza kampanyası başlatıldı

Milas’ta özellikle Balçık, Menteş, Balser ve Migros kavşaklarında yaşanan dilencilik olayları, vatandaşları bezdirdi.

Milas Belediyesi Zabıta ekiplerince her gün ışıklarda dilenen dilencilerin toplanmasını isteyen vatandaşlar, bunun için change. org’da imza kampanyası başlattı.
Kader Duman tarafından change.org adresinde başlatılan ve muhatabı Milas Belediyesi olan “Milas'taki dilencilerin zabıta ekiplerince hergün toplanmasını istiyoruz!” adlı imza kampanyasına ise vatandaşlardan destek gelmeye başladı.

Düzenlenen imza kampanyasında, ışıklarda duran sürücülere zor anlar yaşatan dilenciler için cezai tedbirler alınması istendi. Başlatılan kampanyada alınamayan önlemler yüzünden, dilencilerin arttığına dikkat çekildi. Milas’ta dilencilik olmayan tek yerin ise akıllı kavşak olan ‘Üçyol Kavşağı’ olduğu belirtildi.
Duman, düzenlediği imza kampanyasında şu söylemlere yer verdi, “Milas halkı olarak ilçede ki ışıklarımızda bulunan dilencilerin, gün geçtikçe artmasından şikâyetçiyiz! Bu durum biz sürücüler için tehlike arz ediyor. Gün geçtikçe dilenen kişilerin sayılarının azalması gerekirken, gün geçtikçe dilenen kişilerin sayıları artıyor. Caydırıcı olabilmesi adına Milas Belediyesi Zabıta ekiplerince dilenen çocuk ve yetişkinlerin her gün ışıklardan toplanarak cezai işlemlerin uygulanmasını istiyoruz”
İmza kampanyasıyla, Milas’ta yaşanan dilencilik olaylarına etkili bir çözüm bulunması amaçlanıyor. 


İHA

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P