banner1199

banner1197

O olayla ilgili bakanlık harekete geçti

Adalet Bakanlığı, Pendik'te bir çocuğun parkta açılan ateş sonucu yaralanmasıyla ilgili müfettiş görevlendirdi. Zanlının ilk gözaltına alınıp bırakılması sürecinde ihmal olup olmadığı araştırılacak.

YURT 29.08.2018, 12:05 29.08.2018, 12:44
O olayla ilgili bakanlık harekete geçti

Pendik'teki çocuk parkında açılan ateş sonucu bir çocuğun yaralanması olayına ilişkin adli süreçte ihmal olup olmadığı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün görevlendirdiği müfettiş tarafından incelenecek.

Gül'ün talimatıyla İstanbul'un Pendik ilçesindeki bir çocuk parkında silahla ateş açılması olayına ilişkin görevlendirilen müfettişin incelemesiyle, adli süreçte herhangi bir ihmalin bulunup bulunmadığı belirlenecek.

Pendik Dumlupınar Mahallesi'ndeki bir çocuk parkında, 21 Ağustos'ta evinin penceresinden ateş açarak 7 yaşındaki H.D'nin sırtından vurulmuştu. Çocuğun yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve savcılık talimatıyla  emniyetten serbest bırakılan B.B, başsavcılığın talimatıyla dün yeniden gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen zanlı, savcılık sorgusunun ardından "korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme" ve "olası kastla kasten yaralama" suçlarından nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P