banner1199

banner1197

Patlayıcı dolu kamyonet, son anda durduruldu

Van’ın Erciş ilçesinde durdurulan bir kamyonette, içi patlayıcı maddeyle doldurulmuş ve patlayıcı düzeneği hazırlanmış 25 sanayi tüpü, 25 bidon içerisinde akaryakıt, amonyum nitrat ve 3 büyük kaya parçası ele geçirildi.

YURT 20.04.2016, 14:08
Patlayıcı dolu kamyonet, son anda durduruldu

Van Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen çalışma neticesinde, bölücü terör örgütüne yardım eden şahıslar tarafından bombalı araç eyleminde kullanılmak üzere plakasız, kırmızı renkli bir kamyonetin hazırlandığı tespit edildi. Söz konusu araç, 20 Nisan 2016 günü Erciş-Patnos kara yolu üzerinde Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı unsurlar tarafından durdurulmak istendi. ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı sırada yola atılan lastik patlatan ile durdurulan aracın sürücüsü, aracın bomba yüklü olduğunu söyledi. Bunun üzerine Erciş-Patnos kara yolu trafiğe kapatılarak uzman ekiplerce gerekli imha çalışması yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bahse konu eylem girişimiyle ilgili şahısların yakalanması için operasyon başlatıldı. Araçta yapılan incelemede, başları kesilmiş ve siyah poşetle izole edilmiş vaziyette, içi patlayıcı madde ile doldurulmuş ve patlayıcı düzeneği hazırlanmış 25 sanayi tüpü, 25 büyük bidon (jelikan) içerisinde akaryakıt, amonyum nitrat ve 3 büyük kaya parçası ele geçirildi.

Valilik açıklamasında, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla her türlü önlem alınmaktadır.”

(İHA)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P