banner1199

banner1197

Rüzgarda sallanan dev levha yürekleri ağza getirdi

Isparta'da şiddetli rüzgar ve yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kültür Sineması binasının girişi üzerinde, alttaki kaynak bağlantı noktalarından sökülen yüzlerce kilo ağırlığındaki demir kaplama levha, yürekleri ağza getirdi.

YURT 18.01.2016, 00:14 18.01.2016, 00:14
Rüzgarda sallanan dev levha yürekleri ağza getirdi

Isparta'da hayatı olumsuz etkileyen şiddetli rüzgarla birlikte şehir merkezindeki dükkanların önündeki levhalar uçtu. Isparta Belediyesi tarafından kiraya verilen Kültür Sineması binasının girişi üzerindeki yüzlerce kilo ağırlığındaki demir kaplama levha, alttaki kaynak bağlantı noktalarından söküldü. İhbar üzerine olay yerine gelen emniyet güçleri, vatandaşların caddeden emniyetle geçmeleri için büyük çaba sarf etti. Şiddetli rüzgarda sallanan dev levhanın altına park eden araç sahiplerinin bulunması için de polis adeta seferber oldu. İki araç sahibi araçlarını çekerken, diğer iki aracın sahibine ulaşamayan polis, çekici çağırmak zorunda kaldı.
Bu sırada sallanmakta olan dev levhanın olduğu bölge güvenlik şeridine alınmak istendi ancak rüzgar buna izin vermedi. Şeridin bağlandığı duba uçtu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, levhayı alt köşelerinden iple söküldüğü demirlere bağlasa da bu durum da fayda etmedi. Rüzgarla birlikte zaman zaman demir parçaları düşerken, çağrılan kaynakçıyla dev levha güçlendirildi.

UÇMAMASI İÇİN TUTTULAR
Öte yandan şehrin en işlek noktası Kaymakkapı Meydanı'nda bir otelin zemin katında bulunan giyim mağazasının cephesindeki dev kaplama levhayı yukarıdan tutan vidalar şiddetli rüzgarın etkisiyle yerinden fırladı. Olay yerine gelen polis, güvenlik önlemi alarak yayaların kaldırımdan yürümesine izin vermedi. Güvenlik şeridinin uçmaması için ise yangın tüpleri kullanıldı.
Bu arada giyim mağazasının personeli levhanın uçmaması için terastan levhayı elleriyle tuttu. Demir sütunlarla levhanın uçmaması için tedbir alındı. Levhanın kopan vidalarının monte edilmesi için vinç çağrıldı. İHA 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P