banner1199

banner1197

Sivas'ta üniversitede gerginlik! Atılan taşlar 1 polisi yaraladı!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Ülkücü öğrenciler ile PKK sempatizanı bir grup arasında kavga çıktı. Taşların havada uçtuğu kavga polisin müdahalesiyle önlendi. Atılan taşlar nedeniyle 1 polis başından yaralandı.

YURT 06.03.2015, 18:49 06.03.2015, 18:50
Sivas'ta üniversitede gerginlik! Atılan taşlar 1 polisi yaraladı!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde gergin anlar yaşandı. Üniversitedeki Ülkücü öğrenciler ile PKK sempatizanı bir grup arasında kavga çıktı. 

Kavgada taşlar havada uçtu. Atılan taşlardan biri kavgayı ayırmaya çalışan polis memurunu başından yaraladı.

PKK sempatizanı yaklaşık 100 kişilik bir grup, bir arkadaşlarının Ülkücü gençler tarafından dövüldüğü iddiasıyla yürüdü. 

Ülkücü öğrenciler, Ege Üniversitesi'nde PKK'lılarca öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu posterlerinin yürüyüş sırasında indirildiğini söyledi. 

Ülkücü öğrenciler ile PKK sempatizanlaro fakülte önünde karşı karşıya geldi, kavga çıktı. Polis kavgayı yatıştırmak için iki tarafla da konuştu. Bu sırada atılan taşlardan biri polis memuru Abdulkadır Şenol'un başına isabet etti. Şenol, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Taraflarla görüşen polis ekipleri kontrolü sağladı. PKK sempatizanı grubun otobüslerle kent merkezine götürülmesi ile olaylar son buldu.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P