banner1199

banner1197

Soma şehitleri için ayakta!

Manisa’nın Soma İlçesi’nde, maden faciasındaki işçi ölümlerini protesto etmek için bir araya gelen yurttaşlar, yürüyüş düzenledi

YURT 14.06.2014, 16:51 14.06.2014, 18:46

Hürriyet'te yer alan habere göre, Caddede oturma eylemi de yapan grup, 5 dakikalığına ulaşımı engelledi. Polisin gazla müdahalede bulunduğu yurttaşlar daha sonra sloganlar eşliğinde hükümeti protesto etti.

Soma Cengiz Topel Meydanı’nda bugün saat 11.30 sıralarında bir araya yurttaşlar, ’Soma uyuma, şehidine sahip çık’, ’Madenci burada, esnaf nerede’ ve ’Katiller hesap versin’ sloganları eşliğinde yürüyüşe geçti. Topluluk, Atatürk Caddesi’nden Beşyol Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında Atatürk Caddesi üzerinde 5 dakikalık oturma eylemi yapan yurttaşlar, yolu ulaşıma kapadı.

13 Mayıs'taki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin aileleri başka bir işletmeye ait imbat madeninin vardiyaya giden otobüslerin önünü keserek madene doğru yürümek istedi. Ancak polis barikat kurarak ailelere engel oldu.

Soma için Adalaet Komisyonu'ndan alınan bilgileye göre polis gazla müdahalede bulundu. Ancak aileler yürümekte direnince barikatlar kaldırıldı. Ölen maden işçilerinin aileleri şu an Soma'da yürüyüşte...

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P