banner1199

banner1197

Son dakika haberleri... Düzce, afet bölgesi ilan edildi! İşte valiliğin açıklaması

5 kişinin hayatını kaybettiği, bir köyün yok olduğu Düzce "Afet bölgesi" ilan edildi. Sel ve heyelan nedeniyle Cumayeri ve Akçakoca'da hasar tespit çalışması yapıldı. Hazırlanan rapor yaşanan felaketi gözler önüne serdi.

YURT 24.07.2019, 16:39 24.07.2019, 23:32

Yaşanan büyüks el felaketi sonrasında, Düzcelilerin isteği günler sonra karşılandı ve Düzece afet bölgesi ilan edildi.

Düzce, yaşanan felaketten günler sonra afet bölgesi ilan edildi.

Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde yaşanan felakette 7 can, evler, asırlık ağaçlar sele kapıldı.

Bölgede yaşanan sel ve heyelan köyülerin yaşam yerlerini ve geçim kaynağı fındık bahçeleriniyok etti.

Binlerce kişiyi mağdur eden felaket sonucu bölgenin afet bölgesi ilan edildiği açıklandı.

Felaketinden en fazla etkilenen Akçokoca Esmahanım köyünde sel 5 can aldı.Sele kapılan 2 çocuğu arama çalışması devam ediyor.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Düzce ili genelinde 17 – 18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afeti nedeniyle; Akçakoca ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerinde toplam 7 vatandaşımız sele kapılarak kaybolmuş, bugün itibari ile 5 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valiliğimiz teknik personeli tarafından mahallinde yapılan afet etkisi belirleme çalışmaları sonucu hazırlanarak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına gönderilen ön hasar tespit çalışmaları neticesinde;

17 – 18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde “Genel Hayata Etkili” (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. 

Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kesin ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları neticesince hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim listesi mahallinde aynen ilan edilecektir."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P