banner1199

banner1197

Türkiye Orman Oyunları Olimpiyatı'nın ön elemesi yapıldı

Antalya’da Türkiye Orman Oyunları Olimpiyatı'nın ön elemesi yapıldı. Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle yarışma düzenlendi. Turizm ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri 8 ayrı dalda kıyasıya yarıştı. Yarışma renkli, öğretici ve eğlenceli görüntülere sahne oldu.

YURT 21.03.2019, 19:17

Hem eğlendiler, hem öğrendiler. Üniversiteliler bu yarışmada ter döktü.

Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi, Dünya Ormancılık Günü kutlamaları kapsamında “Orman Oyunları Olimpiyatı” düzenledi.

Akdeniz Üniversitesi'nde bu yıl üçüncüsü yapılan etkinlikte Turizm ile Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri 8 ayrı dalda kıyasıya yarıştı.

O yarışmalarda ağaç yaşı hesapladılar. Odun kestiler. Bitki türlerini tanıdılar. Tomruk yuvarladılar.

Renkli görüntülere sahne olan yarışmada ayrıca odun istif ettiler. Ağaç disk attılar. Kozalak topladılar. Orman yangınını söndürdüler.

Yarışmalarda heyecan bir an olsun durmadı. İki takımın tatlı rekabeti oyunlara da yansıdı. Taraftarlar da takım arkadaşlarını tezahüratlarla yalnız bırakmadı.  

Zafer, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin olsa da, aslında iki takım da yarışma aracılığıyla büyük kazanımlar elde etti. Üniversiteliler, öz kültürdeki değerlere sahip çıkacak.  

Kazanan takım, nisan ayında Isparta’da düzenlenecek olan Orman Oyunları Olimpiyatları'nda, Antalya’yı temsil edecek.  

Orman Oyunları Olimpiyatı'nın amacı, orman ve ormancılık konularında farkındalık yaratmak, ormancılık çalışmalarının spor ve eğlence konusu da olabileceğine dikkat çekmek.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P