banner1199

banner1197

Üreticinin yüzü gülmedi!

Mardin'de çiftçilerin yaşadığı elektirk sıkıntıları çarpıcı boyutlara ulaştı. DEDAŞ, Alakuş Köyü'nde yaşayan Abdülkadir Yıldız adlı bir çiftçiye, elektirk kullanmadığı halde 90 lira para fatura yazıldı. Yıldız, "Eskiden eşkiya dağda idi. Şimdi eşkiya hükümet olmuş" dedi.

YURT 15.06.2014, 23:18 16.06.2014, 10:55
Özelleşen devlet kurumlarında yaşanan sıkıntılara çarpıcı bir örnek daha eklendi.

2013 yılında özelleşen DEDAŞ, üreticilerin "çiftçi kayıt sisteminde" kayıtlı olan arazilerin dönümüne göre elektirk faturası kesti.

Ancak yüzlerce üretici bu uygulamadan mağdur oldu. Bunlarda biri de Mardin'li Abdülkadir Yıldız. Üstelik Yıldız'ın durumu diğer çiftçilerden farklı. Yıldız'ın 50 dönüm sulu tarım arazisine  90 lira fatura kesildi. Çarpıcı olansa Yıldız tarlasını elektirkle değil mazotla suluyor. Buna rağmen Yıldız'a para cezası kesildi.

Yıldız, yaşadıkları karşısında neye uğradığını şaşırdı. Yıldız, "eskiden eşkiya dağda idi şimdi eşkiya hükümet olmuş" sözleriyle DEDAŞ'e ve AKP Hükümet'ine tepki gösterdi.

2013 yılında özelleşen DEDAŞ'ın sahibisi ise Hükümet'e yakınlığı ile bilinen, yolsuzluk soruşturmasına da adı karılan Abdullah Tivnikli.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
15°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P