banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Yağış geliyor! Hava sıcaklığı hissedilir derecede azalıyor! 12 Mart 2019 Salı İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu tahminleri

Meteorolojiden İstanbul, Ankara ve İzmir'in hava durumuyla ilgili önemli uyarılar geldi. Uyarılar göre, İstanbul'da yarın öğlen başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. İstanbul'da hava sıcaklığının yarın öğleden itibaren hissedilir derecede azalacağı ve Çarşamba günü 10 derecenin altında seyredeceği tahmin ediliyor. İşte, İstanbul, İzmir ve Ankara için yapılan hava durumu tahminleri

YURT 12.03.2019, 09:34 22.04.2019, 20:50
Yağış geliyor! Hava sıcaklığı hissedilir derecede azalıyor! 12 Mart 2019 Salı İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu tahminleri

Yurdun yarın (12.03.2019 Salı) Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak besınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemleri nedeniyle serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Batı bölgelerden itibaren etkili olması beklenen yağışların, yarın (Salı) Trakya Kesimi, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ve batısı ile İzmir çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması bekleniyor.

Yağışlı sistemin, Perşembe (14.03.2019) günü doğu kesimlerde etkili olduktan sonra ülkemizi terk etmesi, ancak Cuma günü batı bölgelerden itibaren tekrar yeni bir yağışlı sistemin etkili olmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlarla birlikte yarın (Salı) kuzeybatı, Çarşamba günü ise kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL

İstanbul; yarın öğlen başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla etkisini artırarak Çarşamba günü sabah saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2) olması ve öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Perşembe günü İstanbul’da yağış tahmin edilmiyor.

İstanbul'da hafta sonu ve bugün yer yer 20 derecenin üzerinde seyreden en yüksek hava sıcaklığının yarın öğleden itibaren hissedilir derecede azalacağı ve Çarşamba günü 10 derecenin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

ANKARA

Ankara; yarın (Salı) öğleden sonra başlayacak hafif sağanak yağışın, Çarşamba günü de kısa süreli ve hafif sağanak yağış şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor. Perşembe (14.03.2019) günü, yağış beklenmiyor, Yağışla birlikte hava sıcaklıklarının biraz azalacağı tahmin ediliyor.

İZMİR

İzmir; sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, yarın (Salı) sabah saatlerinde başlaması, öğle saatlerinde etkisini artırarak Çarşamba (13.03.2019) günü sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-60 kg/m2) olması bekleniyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P