banner1199

banner1197

Yardım etme bahanesiyle yaşlı çiftin evini böyle soydular!

Kağıthane'de cuma namazından dönen Ömer Turgut'u (81) yardım etme bahanesiyle evine kadar getiren iki şüpheli evde bulunan 150 bin liralık ziynet eşyası ve 50 bin lirayı alarak ortadan kayboldu.

YURT 09.05.2017, 17:23
Yardım etme bahanesiyle yaşlı çiftin evini böyle soydular!

Şüphelilerin, eve girerek içerisinde ziynet eşyası ve para olan kutuyu alarak kaçmaları güvenlik kamerlarına yansıdı.

Olay, Kağıthane'de geçtiğimiz Cuma günü meydana geldi. İddiaya göre, Cuma namazından çıkan Ömer Turgut evinin sokağının köşesinde dinlenmek için oturdu. Bu sırada, kamyonetle sebze satan iki kişi yanına gelerek ona yardım etmek istedi. Bu kişiler Öemr Turgut'u kamyonete bindirerek evlerine kadar getirdi. Şüphelilerden biri yaşlı adamı kolundan tutarak evine kadar çıkarırken diğeri de hemen arkalarından hediye etmek için bir çuval patasle geldi.

Şüpheliler susadıklarını söyleyerek Ömer Turgut'un eşi Hamide Turgut'tan su istedi. Hamide Turgut, kendilerine su getirmek üzere mutfağa geçti. Hamide Turgut, suyun yanında ayran da hazırlarken şüpheliler yatak odasına girerek bütün eşyaları karıştırdı. Ardından içerisinde 150 bin liralık ziynet eşyası ve 50 bin lira olan kutuyu alarak ortadan kayboldular. Mutfaktan bir bidon suyla gelen Hamidiye Turgut, şüphelileri girişte göremedi. Dışarıda bekliyordur diye de bir bidon aşağı inip Aşağıda bekliyordur diye de bidonla şağı kadar indi. Ancak şüphelilieri göremedi.

Tekrar evine giren yaşlı kadın, yatak odasının dağıtıldığını ve içerisinde ziynet eşyası ve para olan kutnun çalındığını fark etti. Yaşlı çiftin başvurması üzerine polise olayla iligli çalışma başlattı. İncelenen güvenlik kamera görüntülerinde şüphelilerin eve girmesi ve kutuyla çıkmalarının güvenlik kamerlarına yansıdığı ortaya çıktı. Görüntülerde, şüpheliler kamyonetten Ömer Turgut ile şüpheli iniyor. Şüpheli Ömer Turgut'u kolundan tutarak merdivenden çıkmasına yardım ediyor. diğer şüpheli bir çuval patesle merdivenden çıkıyor. Görüntünün sonundan şüphelinin elinde kutuyla hızla merdivenden inerek dışarı çıktığı görülüyor. Polis güvenlik kameralarına görüntüleri yansıyan şüpheliler arıyor.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P