banner1199

banner1197

Yasin Börü davasında sanıkların tutukluluklarının devamına karar verildi

Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014 tarihinde yapılan izinsiz gösterilerde Yasin Börü ve üç arkadaşının öldürülmesine ilişkin davanın 5’inci duruşması yapıldı. Davada tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına karar verildi. Şikayetçi avukatlar da HDP'li yöneticilerin azmettirici olarak dosyaya dahil edilmesini istedi.

YURT 18.04.2016, 19:03
Yasin Börü davasında sanıkların tutukluluklarının devamına karar verildi
6-7 Ekim 2014 tarihinde Diyarbakır’da PKK eylemleri sırasında Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesine ilişkin davanın 5’inci duruşması yapıldı.

Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 17’si tutuklu 34 sanık yargılanıyor. Ara karar verilen duruşmada tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına hükmedildi.

Mahkeme, Diyarbakır Emniyeti’nden olaylara ilişkin MOBESE kayıtlarını istemişti. Emniyetten görüntülerin olup olmadığına ilişkin farklı yanıtlar geldi. Bunun üzerine görüntülerin sağlanması konusunda ihmali olan görevli polisler hakkında suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı.

Mahkeme tutuksuz sanıkların tutuklanması talebinin de reddine karar verdi.

Şikayetçi avukatlarından Mehmet Mahmut Doğan, da "HDP'li yöneticilerin azmettirici olarak dosyaya dahil edilmesini istedik" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahillik talebi de mahkeme tarafından kabul edildi. Duruşma 6 Haziran 2016 tarihine ertelendi.


ulusalkanal.com.tr
 
Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P