banner1199

banner1197

Zonguldak'ta 4 bin kadının maaşı kesildi

ZONGULDAK'ta, 2008- 2015 yılları arasında ölen babalarının emekli maaşını alabilmek için anlaşmalı boşanıp eşleriyle birlikte yaşamaya devam ettiği belirlenen toplam 4 bin kadının maaşı kesildi.

YURT 21.01.2016, 08:50 21.01.2016, 08:57
Zonguldak'ta 4 bin kadının maaşı kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Çiğdem Toptaş Acar, beraberinde müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte düzenlendiği basın toplantısında 2015 yılında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Acar, 2008 - 2015 yılları arasında 13 bin 690 anlaşmalı boşanma ihbarı yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Denetmenlerimizin özverili çalışmaları sonucunda yaklaşık 4 bin kişinin maaşı kesilmiştir. Bekleyen ihbar ve şikayet sayısı da bin 150'ye kadar düşürülmüştür. Her geçen ay bu rakamı daha da aşağıya çekmeyi hedefliyoruz. Bu bizim için büyük bir başarıdır diye düşünüyorum. Hızlı bir şekilde denetimlerimiz sürüyor. Bu rakamı eritmeye çalışacağız."

Denetimlerin özverili bir şekilde yapılarak bu başarının sağlandığını ifade eden Acar, "Bizim amacımız, anlaşmalı boşanma konusunda denetim yapmak değil. Halkımızın göreceği zararı fark ettirirek bunun önünü almak. İnsanları bu yola sevk etmemek. Yoksa amacımız, vatandaşımıza ceza kesmek ya da geriye dönük maaşlarını almak değil. Bunun nasıl önüne geçilebilir, bunun çabasındayız. Aynı şekilde çalışmalarımız devam edecek. Elbette elimize gelen ihbarları değerlendireceğiz ama bundan sonra olmaması için neler yapabiliriz biz aslında onun gayreti içerisindeyiz. Bayanlarımızla bununla ilgili çok sık toplantılar düzenleyeceğiz. Planlarımızın arasında bunlar da mevcut" dedi. (DHA)

Yorumlar (1)
Recep TOPBAAŞI 4 yıl önce
Bu vatandaşları bu duruma düşürenler ne olacak? Ya da kendi çıkarları için işlerini yasalarla yasal hale getirenler? Ya da İllegal işler yapıp,adaletin görmezden geldiği kişiler?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P