banner1199

banner1197

banner1203

04.12.2019, 17:03

1968 NATO ve 2019 NATO

1968’li yıllarda, yerlere, NATO’ya HAYIR yazdığımız için, bizleri tutuklayıp ceza evlerine gönderirlerdi.

NATO’yu o yıllarda, Amerikan emperyalizmine karşı olduğumuz için protestolar yapıyorduk. Bugün NATO’ya hayır diyenler, Altıncı Filo’nun yanında, Dolmabahçe’de bize karşı direniyorlardı.

Onların kim olduğunu, şimdilerde söylemeye gerek yok. Geç de olsa gerçeği gördüler diye teselli oluyoruz.

NATO’ya girmeyi; Ruslar bizden Kars, Ardahan ve Boğazları istedi diye girmedik. NATO’ya girersek, Küçük Amerika oluruz diye girdik. Hani şu Avrupa Birliğine de girince, işsizlerimiz gidip, AB’de iş bulurlar, biz de Avrupa gibi zengin oluruz” diye isteğimiz gibi, bir istekti NATO’ya girmek.

Çok uluslu şirketlere taşeron oluruz diye, NATO’ya girmek için yalvardık. Kore’de, onun için, 750 Mehmetçiğimiz ABD çıkarları adına can vermişti.

NATO; Dünya ölçeğinde, çok uluslu şirketlerin (Mega zenginlerin) çıkarlarını korumak ve yeni pazarlar için baskı unsuru olarak kurulmuştur. NATO ne Amerikan halkının güvenliği içindir ne de sandığımız gibi NATO bizi komünizmeden korumak içindir.

Amerikan devleti çok uluslu şirketlerin çatı örgütüdür. NATO da o şirketlerin dünya ölçeğinde çıkarlarını korur.

NATO Avrupa’yı baskı altında tutmak ve Rusya ile iyi ilişkilerini berhava etmek için vardır. Süper NATO’nun Merkezi onun için Brüksel’dedir. Onun için FETO olmuştur.

Söylediklerim, son 60 yılın bize söylediğidir.

Lakin, çok uluslu şirketler penceresinden bakarsak; Avrupa çok uluslu şirketleriyle, ABD çok uluslu şirketleri arasında ortaya çıkan Pazar paylaşım sorunu, NATO’nun eski NATO olarak, kalmasına izin vermiyor.

NATO, beyin ölümüne, bu sebepten girdi.

Ölmekte olan bir örgüte, yeni görevler yüklenirse, yaşatılabilir diye planlayan ABD, Çin ile savaşında yanına Avrupa’yı almak ve Avrupa’da Rusya’ya karşı olan duyguyu daha da sürdürmek için Yeni NATO peşindedir.

Esas mesele, ABD’nin, Avrupa’yı Rusya ve Çin ittifakına karşı kullanmak ve bir süreliğine de olsa ittifakı ayakta tutma çabasıdır.

Baba Bush da bize “Biz sizi komünizmden koruduk” demişti.

Türkiye’yi NATO içinde tutmaya çalışan ABD’nin asıl maksadı; Karadeniz’de NATO’yu var etmek içindir. Daha bu yıl içinde, Karadeniz’de, 18-29 Mart 2019 tarihlerinde, büyük deniz tatbikatları yaparak, Rusya’ya göz dağı vermişti.

Artık, NATO’suz bir gelecek tasarlamanın zamanı geldi de geçmek üzeredir.


 

Yorumlar (0)