29 Ekim haykırıyor!


Yılmaz Yunak

Yılmaz Yunak

28 Ekim 2013, 18:29

Türk’ün en büyük bayramı!
Emperyalizme ve yerli ihanete karşı kazanılmış en büyük zafer.
Bugün hesap günüdür.
Hesap sorma günü.
Özellikle son on iki yıldır yitirdiğiniz onca değerin hesabının sorulacağı gün.
Cumhuriyet Bayramı.
Cumhur, sevgili bayramını kutlamaya hazırlanıyor.
Hem kutsal bir bayram, hem de hesap sorma günü!O gün saltanata, emperyalizme, yerli ihanete karşı hesap sorulmuştu; bugün de aynısı yapılacak.
Meydanlarda, ellerinde Ay Yıldızlı Bayrakla toplanacak olan kitle, hem o günün hesabını soracak, hem bugünün!
Yitirdiğimiz değerlerin hesabının sorulması gereken gündür bugün.
Kahramanlarımızın, vatanseverlerimizin, milletin fedailerinin, “millici güçlerimiz”in zindanlarda esir tutulduğu bugün, hem emperyalizmden hem de yerli işbirlikçilerinden hesap sorma günüdür.
Kutlu Haziran direnişinden sonra 29 Ekim 2013 tarihe yeni bir hesap sorma günü olarak geçecek, dost-düşman, Türk’ün bağımsızlığını koruma kararlılığına bir kez daha şahit olacaktır.

Bugün hesap sorma günüdür!
Türk’e ve Türk’e ilişkin tüm değerlere karşı savaş açmış olanlara hesap sorulacaktır.
Gayrı milli unsurlar, mukaddes Ay Yıldızlı Bayrak altında toplanan milyonlar tarafından hesaba çekileceklerinin farkında ve telaşında ne yapacaklarını şaşırmış vaziyettedirler.
Devrimin ayak seslerini ta içlerinde hissetmekte, bunun korkusuyla titremektedirler; çünkü Millete hesap veremeyeceklerinin bilincindedirler.
Türk’ün ismini tarihten silmeye yedi düvel emperyalistin gücü yetmemiştir ve bunların gücü de buna yetmeyecektir.
Türklüğün ve Türk’ün aleyhine Amerikan emperyalizmiyle gizli anlaşmalar imzalayanlar bugün hesaba çekileceklerdir ve sonları kahredici bir hüsrandan ibaret olacaktır.


Bugün, sağcılık-solculuk, Alevilik-Sünnilik, Ateistlik-Müslümanlık gibi ayrımların yapılacağı gün değildir.
Bugün yapılacak olan kutsama, milli-gayri milli ayırımının ortaya konacağı bir kutsamadır.
Kitlelerin bugün vereceği kavga, gayrı milli olana karşı vatan savunması kavgasıdır.
Mücadele, milli olanla gayrı milli olan arasındadır ve bu kutsal mücadelenin milli güçler tarafından kazanılacağı bugün tarihe not olarak düşülecektir.
T.C.’nin kaldırılmak istenmesine, bölücü Anayasadan “Türk Milleti” kavramının çıkarılmasına, dini siyasete alet edip kitlelerin Allah ile aldatılarak laikliğin yok edilmesine karşı girişilecek kutsal bir kavgadır bu.
Bugün milyonlar, Türk Milleti’nin milli birliğinin en önemli unsurlarından olan ve gayrı milli güçler tarafından yasaklanan Andımıza sahip çıkacak, bu kutsal ant milyonlarca kişi tarafından coşkuyla haykırılacaktır.
Sağ-sol ayrımı gibi bugün için yapay ayrımlar bir tarafa bırakılacak; tüm milli güçlerle emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı Türk Bayrağı altında birleşilecektir.
Türk, bir kez daha Ata’sına, Bayrağına, Vatanına ve Cumhuriyetine sahip çıkacak, meydanları gelincik tarlasına çevirerek dosta düşmana gözdağı verecektir.


Bugün de aynen o kahramanlık destanının yazıldığı günlerde olduğu gibi hattı müdafaa yoktur, sattı müdafaa vardır; o satıh da bütün Vatandır.
İstanbul’da İstiklâl Caddesi, Ankara’da Tandoğan Meydanı, İzmir’de Gündoğdu Meydanı ve yurdun dört bir tarafındaki meydan ve caddeler Türk’ü bağrına basacak; Amerikan emperyalizminin güdümünde ve Kürt ırkçılığının ihanetinde Türk’ü tarih sahnesinden silmeye yemin etmiş olan şer odaklarına karşı kararlılığını ortaya koyacak; düşmandan hesap soracaktır.
Türk’ün adının unutturulmasına, Cumhuriyet kazanımlarının yok edilmesine, emperyalizmin güdümünde Türk vatanının parçalanmasın karşı dik bir duruştur bu.
Amerikan emperyalizmi ve yerli işbirlikçileri, aynen kutlu Haziran direnişinde olduğu gibi benzer korkuyu yine tadacak, ne yaparlarsa yapsınlar Türk’ü bu topaklardan süremeyeceklerine; Türk Milleti’nin Vatan’ın bölünmesine ve Cumhuriyetin tasfiyesine asla izin vermeyeceğine bir kez daha şahit olacaklardır.
Bugün en büyük bayramdır.
Bugün, dünyanın tüm emperyalist ülkelerine ve onlarla birlikte hareket eden saltanata karşı Türk’ün mucizevi zaferinin kazanıldığı gündür.
Ne mutlu bu Millete ki, 29 Ekim gibi kutlu bir günü yaşadı!
Ne mutlu bu Millete ki, Atatürk gibi bir Komutan yetiştirdi!
Ne mutlu bu Millete ki, emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını verdi ve bu savaştan alnının akıyla çıkmasını bilerek Cumhuriyeti kurdu ve bağımsızlığını tüm dünyaya tescil ettirdi.
Ne mutlu bu Milleti ki, Allah’ın izni ve yardımıyla saltanatın kulluk zulmünden kurtulup, Cumhuriyetin onurlu bir ferdi mertebesine yükseldi.
Ne mutlu bize!
Ne mutlu Türk’e!
Ne mutlu Türküm diyene!
Haydi meydanlara!
Haydi fedailer, direniş saflarına!
Allah’a emanet olun…


Yılmaz Yunak
ulusalkanal.com.tr


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sydneyden turan - 4 yıl önce
sevgili yilmaz hoca seninde cumhurriyet bayramin kutlu olsun allaha emanet ol.