AKP ve Kılıçdaroğlu'nun Yeni CHP'si, ideolojileri, farklı idealleri aynı partidir


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

11 Aralık 2014, 12:16

 AKP’nin 2002 yılından beridir Türkiye’ye yaşattığı şeyler ortadadır.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa general ve subayları her türlü iftiralarla hapislere tıkıldı cezalar aldı ve bir çoğunun istikbali yok edildi.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa Genelkurmay başkanı tutuklandı ve hapse atıldı.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa kuvvet komutanları tutuklandı ve hapse atıldı.

İlk defa bir cemaat devleti ele geçirmek üzere örgütlendiği, devlete adam sızdırdığı, Haşhaşi ve PARELE YAPI denen bir terör örgütü olarak iktidar tarafından ilan edildi.

Başbakanlık makamın dinleyen, askere kumpas kuran , polis okulunu ve akademisini kapattıracak kadar polise sızmış PARALEL YAPI ÖRGÜTÜ hala terörist örgüt ilan edilmedi.

İlk defa bir Genelkurmay Başkanı “Kasaptaki ete soğan doğramam / Varda diyemem yok da diyemem “diyerek personelini zan altında bıraktı.

İlk defa on binlerce, yüzbinlerce kişi GEZİ OLAYLARINDA sokaklara dökülerek hükümeti ve uygulamalarını protesto etti.

İlk defa laiklik karşıtı uygulamalar ve söylemler ayyuka çıktı.

İlk defa imam hatip liseleri ve öğrencileri genel liseler kadar çoğaltıldı.

İlk defa Atatürk’e pervasızca yapılmaya başladı.

İlk defa yüz yıla yakın sürede oluşturulan Türk Ulusu birliği etnik yapılara ayrıştırılarak lime lime edildi.

İlk defa Türk Milleti yerine Türkiyeli denmeye başladı.

İlk defa Teröristlerle pazarlık yapılmaya başlandı.

İlk defa bir tugayın karşına PKK bayrakları dikildi.

İlk defa bir kışladan Türk Bayrağı gönderinden bölücülerle indirildi.

İlk defa bir parti liderinin çağrısı ile bölücü ve ayrılıkçılar Türkiye’de sokakları savaş alanına çevirdi.

İlk defa Türkiye’de dört bakanın hakkında rüşvet ve yolsuzluk iddiası ortaya atıldı. Kol saatleri ve ayakkabı kutularında dolar, evde para kasaları ve para sayma makinaları polisçe deşifre edildi.

İlk defa yargı bu kadar politize oldu.

İlk defa bunca olay yaşanırken iktidar olmayı başaramayan muhalefet liderleri siyasal alanda tutunmayı başardı.

İlk defa Türkiye’de halk bu kadar ayrıştı, kutuplaştı.

İlk defa Türkiye iç savaş tehlikesiyle karşı karşıya gelmek üzere.

Bu ilklerin yaşandığı günlerde yargının siyaset ve cemaat ekseninde kutuplaşarak asli vazifesini yerine getirmek yerine, mensup oldukları cemaat veya siyaset doğrultusunda hareket ettiği halkın vicdanında ibretlik kabul görmeye başladı.

*****

Türkiye’de bankada 1 milyon lira ve üzeri parası olanların sayısı mevduattaki oranı 2002 yılında yüzde 24,2 imiş.

AKP iktidarı döneminde büyük bir gelir dağılımı adaleti(!) sayesinde, bankada yatan para 895 milyar 345 milyonmuş. Bu paranın çoğu sayısı yetmiş bin geçmeyen kişiye aitmiş. Öyle ki 56 milyon kişinin toplam parası, bu yetmiş bin kişinin parsasının ancak ONDA BİRİNE denk geliyormuş.

*****

Sayın Recep Tayyip Erdoğan kendinden önceki partidaşı, Eski cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ün kullandığı hiçbir yeri kullanmamaya ant içmiş gibi, Bayan Gülün tepeden tırnağa milyonlarca lira harcayarak yenilediği söylenen ne Çankaya köşkünden ve Huber Köşkünden uzak duruyor.

Huber Köşkü yerine Vahdettin Köşkünü, Çankaya Köşkü yerine Atatürk Orman Çiftliğine yaptırdığı ve Kaçak olduğu söylenen bin küsur odalı, bardağı bin liralık , mabadın değdiği klozetleri beş bin - on bin lira olan saraylar yaptırması nasıl bir duygudur işin açıkçası anlamış değilim.

Acaba bu para ile kaç fakir çocuk üniversitesini burslu okur, kaç bilim adamı bu para ile ne tür teknolojiler üretirdi.

*****

Kılıçdaroğlu ve ekibi iyice çıldırdı.

İyice AKP politikalarını takip etmeye başladı.

AKP Tükiye’yi kutuplaştırdıkça, Kılıçdaroğlu da CHP ‘yi kutuplaştırıyor.

AKP ayrılıkçı Kürtler taviz verdikçe, Kılıçdaroğlu daha fazlasını vaat ediyor. Avrupa özerklik şartını ve açılım önerilerini sıralıyor.

AKP Türk Milleti yerine Türkiyeli derken, Kılıçdaroğlu Türk Milleti demekten kaçtığı gibi TÜRK SORUNU olduğunu piyasaya sürüyor.

AKP cumhuriyete dair, Atatürk’e dair ne varsa erozyona uğratırken Kılıçdaroğlu ’da CHP içindeki altı oka inanmış Atatürk’ün savunan Atatürkçüleri partiden kovmaya çalışıyor.

AKP bilumum dönekleri bünyesine işine geldiği şekilde katarken, Kılıçdaroğlu neoliberal ve Atatürk’e mesafeli ve hatta kefere dediği dahi söylenen birilerini parti yönetimine alıyor.

AKP için güneydoğu ve Kürtçülük sorunu yoktur. Onlarla anlaşır, onlarla bir şekilde ortak noktada buluşur. AKP için esas sorun Türk Ulusu ve Atatürk inanmışlardır. AKP için esas tehlike ayrılıkçı Kürtçüler değil Atatürkçü Türk Ulusunun bireyleridir. “Ne Mutlu Türküm Diyene “ diyenlerdir.

AKP böyle olunca Kılıçdaroğlu’nun YENİ CHP’si ondan aşağı kalır mı? AKP neye karşıysa ve neyle mücadele ediyorsa YENİ CHP ‘de AKP’nin önünü açmak için oda AKP’nin mücadele ettiği kesimlerle mücadele ediyor.

Kılıçdaroğlu ve tayfası “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyenleri ırkçı ve kafatasçı ilan ederken , Türk Ulusu yerine Türkiyeli , Atatürk dönemine de tu kaka diyor. Kemal Kılıçdaroğlu demedi mi “Biz 1930’ların CHP’si değiliz.” Diye?…

Kılıçdaroğlu’nun YENİ CHP’si Türk Ulusu yerine, HDP ve PKK sempatizanlarının, yani ayrılıkçı Kürtçülerin haklarını canhıraş savunduğu aşikardır.
Zannımca, AKP ve Kılıçdaroğlu’nun YENİ CHP ideolojileri farklı idealleri aynı partilerdir.

Ömer YILDIZ
ulusalkanal.com.tr


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.