Aleviler Atatürk’e oy verir


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

29 Mayıs 2015, 16:27

7 Haziran seçimleri birileri için makam kapma yarışı olsa da Aleviler için giderek ölüm kalım mücadelesine dönüşüyor.
Başımızdaki AKP iktidarı; “Yeni Türkiye” adı altında, “Karanlık Türkiye” yaratmak için bütün olanaklarını seferber etti. Arap sermayesi ile Amerikan emperyalizmi de onun arkasında. Çünkü; ABD yönetimi, Türkiye’de “Aklını kullanan seçmen” yerine siyasi liderin dediğine körü körüne inanan sürü toplumu istiyor. Bunu da din-iman edebiyatı yaparak milleti zehirleyen siyasetçiler eliyle yürütüyor.

ALEVİLER TEHDİT ALTINDA
Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi Ortadoğu’nun diğer ülkelerinde olduğu gibi mezhepçilik üzerinden böldü, bölmeye devam ediyor. Suriye ve Irak’taki katil sürülerinden oluşan Sünni teröristlere el altından her türlü yardımı yaptığını belgeler gösteriyor. Bugün de Amerika ile birlikte Türkiye’de bu katil dinci teröristleri eğitiyorlar; silahla donatıyorlar. Suriye’ye sokulacak olan bu katil sürülerinin ilk hedefinde Aleviler vardır. Bunlar Suriye’yi bitirdikten sonra Türkiye’deki Alevilere çevirecekler namlularını. Aleviler, tıpkı Suriye’de olduğu gibi Türkiye’de de düşmanlaştırıldı. Kuran Kursları, imam hatip okulları, ilahiyat fakülteleri ve özellikle de Diyanet İşleri Başkanlığı, Alevileri kötü gösteren propaganda merkezleri olarak çalışıyorlar.

CHP NEREDE?
Türkiye’de gericilik hızla örgütlenip yayılırken, laik hayat tarzı, çağdaş hukuk ölçüleri çiğnenirken; bu geriye gidişe en kararlı biçimde karşı çıkması gereken CHP’nin yeni yönetimi; gericilikte Tayyip Erdoğan ile yarışıyor. Yeni CHP; imam hatip okullarına, AKP’den daha çok sahip çıkıyor. “Türbanı biz serbest hale getirdik!” diye övünüyor.
Partinin genel başkanı Kılıçdaroğlu; ikide bir de 1930’ların CHP’sini kötülüyor. Çünkü bu yıllar; Atatürk devrimlerinin yapıldığı, gericiliğin darmadağın edildiği, çağdaş ve akılcı bir eğitim modelinin uygulanmaya başladığı şanlı yıllardır. Laiklik 1930’larda kurumlaştırılmıştır.
Tayyip Erdoğan da Kılıçdaroğlu gibi o yıllara saldırıp duruyor. Ortaklığa bakar mısınız?
Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmalarında; Atatürk dememekte, Mustafa Kemal diyerek tıpkı Tayyip Erdoğan gibi “Türk” kelimesini söylemiş olmaktan özenle kaçınmaktadır. Benzerliklerine bakar mısınız?

YOLDAŞLARINA BAKIN
Şu seçim sürecinde bile, Bay Kılıçdaroğlu, Alevilerin sorunlarını ağzına almaktan özenle kaçınmaktadır.
Yanına genel başkan yardımcısı olarak aldığı isimler, Atatürk’ü sevmeyen, onu modası geçmiş gösteren kişilerdir. Mehmet Bekaroğlu, Sezgin Tanrıkulu, Murat Özçelik böyle isimlerdendir.
Bunlardan Tanrıkulu ve Özçelik, ABD ile gizli-özel ilişkileri olan ve Amerikan yöneticileri tarafından korunmaya alınan CHP yöneticileridir.
Düşünün ki Murat Özçelik 2008’den itibaren Tayyip Erdoğan tarafından çok önemli görevlere getirilmiş bir AKP’li bürokrat iken şimdi CHP’den milletvekili adayı ve genel başkanın akıl hocalarından birisidir.

SOROSÇULAR
Bu niye böyle olmuştur?
Kılıçdaroğlu da ABD emperyalizminin parasal kollarından birisi olan Soros’abağlı örgütler üzerinden genel başkanlığa getirilmiştir. Onun Sorosçu Yeni Demokrasi Hareketi ve TESEV isimli Atatürk düşmanı vakıfla bağlantılı olduğunu bilmeyen yok.
Yeni CHP denilen yapı işte bu Sorosçuların denetimindeki yapıdır. Ve HDP ile al gülüm ver gülüm içindedirler.Kılıçdaroğlu’na verilen görev de Çözüm Süreci denilen Türkiye’yi Kürdistan ile parçalayacak sürece katkıda bulunmasıdır. Kılıçdaroğlu, bu gerici projeye karşı çıkacak olan Alevileri etkisiz ve tepkisiz konumda tutmakla vazifelidir.
Lakin artık anlıyoruz Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevilikle bir ilgisi kalmamıştır.
Onu, yöneten isim; Sorosçu Kemal Derviş’tir… Bunların ilişkisi 1990’lara kadar da uzanmaktadır.
Bu nedenle, Aleviler onun için imam hatipliler ve türbanlılar kadar önem taşımamaktadır.
Dikkat edin: Yanına gericiyi, bölücüyü, Amerikancıyı genel başkan yardımcısı olarak almıştır ama bir tane Alevi danışmanı yoktur.

YA HDP?
Şimdi medya ve bazı sözde CHP’liler, Alevilere, “HDP’ye oy verin!” işareti çakmaktadırlar.
Halbuki bu gelenek; Alevileri tarihte pek çok kez katleden Osmanlı’nın kılıcını sallamış bir gelenektir. Bunların milletvekili Altan Tan, “Biz Bediüzzaman Said-i Kürdi”nin torunlarıyız!” diyegerici Nurculara mesaj vermedi mi? Bunlar gerici katil Şeyh Said’in heykellerini dikmediler mi? Bunların elebaşısı, AKP’ye “Gelin İslam bayrağı altında birleşelim!” diyerek çağrı yapmadı mı? O İslam bayrağı altında birleşenler 1514’te 40 binden fazla Alevi’yi katletmedi mi?
Aklına, tarihine, yoluna bağlı bir Alevi bunlara oy verir mi?


SEÇENEK VATAN
Aleviler için kurtuluş; Atatürk ilkelerini ve devrimleri yaşatmaktır. Gericileşmeye çanak tutan yeni CHP; Alevilerin geleceğini tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden Aleviler, 7 Haziran’da oylarını Vatan Partisi’ne vermeliler ve CHP yönetimini böylece uyarmalılar.

Biliyorum ki tehlikeyi göremeyen bazı Aleviler bu önerime karşı çıkacaktır. “Oylar bölünmesin!” diyecekler.
“Oylar bölünmesin de Türkiye mi bölünsün? Oylar bölünmesin de Alevilerin hayat alanı yok mu edilsin? Oylar bölünmesin de Sorosçu/Çözümcü/İmam hatipçi yeni CHP’nin yanlışına evet mi diyelim?”

Bugün, Alevilerin yaşam alanını en kararlı biçimde savunan parti, Vatan Partisi’dir ve tek seçeneğimizdir.
Bana inananların-güvenenlerin Vatan Partisi’ne oy vermesini istiyorum.
Çünkü benim hem gönlüm hem elim oraya oy atacaktır.
Haa! Bir de “Ya barajı geçemezse, oylarımız boşa gitmiş olmayacak mı?” diye soranlar var.
Lütfen daha derin düşünün: Biz, Vatan Partisi aracılığıyla, gerici-bölücü-Amerikan işbirlikçisi kesime; “Türkiye sandığınız gibi sahipsiz değil!” mesajı vereceğiz. Bu mesaj, CHP’nin fazladan üç beş milletvekili daha çıkarmasından çok çok önemlidir.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmetler - 2 yıl önce
can kardesim riza zelyurt vatan partisi hz.alinin kilici gibi iktidar olacak.sellamlar
Avatar
Ali Demir - 2 yıl önce
Aleviler laik atatürk cumhuriyetinden yanadır
Avatar
Kemal - 2 yıl önce
riza bey sen yillardir aleviler için en doğrusunu söyledin seninleyiz dediklerini yapacagiz....