Almanya’nın IŞİD’li Yugoslavya oyunu


Teoman Alili

Teoman Alili

30 Eylül 2014, 15:43

Çok önemli haber diye geçiyor bütün kanallar: Almanya, peşmergeleri ve PKK’yı silahlandırıyormuş. Benim adetimdir meselelere örneklerle bakmaya çalışırım ve alarm zili çalmaya uğraşırım. Bazen abarttığımı ve her şeyi Yugoslavya’nın parçalanması sürecine benzettiğimi söyleyenler oluyor. Ben inatla gördüklerimi anlatmaya devam edeceğim.

BENCE BENZİYOR…

Slovenya ve Hırvatistan Yugoslavya’dan ayrılırken en büyük desteği Almanya’dan almıştı. Tabi Almanya bu desteği verirken o zamanlar Yugoslavya’yı parçalama niyetini gizli tutuyordu. Bahane olarak aslında Yugoslavya’ya karşı terör saldırıları yapan aşırı Hırvat milliyetçisi Uztaşi çeteleri bahane edildi. Bu çeteler bugün Hırvatistan olarak bilinen eski Yugoslavya topraklarında Sırbistan sınırı, Bosna sınırı ve Bosna’nın en tehlikeli yeri olarak gösterilen Doboj’da terör faaliyeti yürütüyordu. Uztaşi birlikleri aslında Almanya’da gizli servis BND tarafından eğitilip Yugoslavya topraklarına gönderilmiş Tito’dan kaçan Nazi yanlısı Hırvatlar tarafından yönetiliyordu. Bosna’daki Mostar Köprüsü’nü yıkanda bu çeteydi. Yine Almanlar tarafından eğitilen Nazi yanlısı kaçkın Sırp çeteleriyle savaşıyor hem de Boşnak katliamı yapıyorlardı. Kısacası BND ve CIA iki böceği birbirine yedirirken Yugoslavya’yı parçalamanın zeminini hazırlıyordu. Arada kalanlarsa maalesef sivil halk oluyor ve en çok sivil Boşnaklar zarar görüyordu. Yani Yugoslavya parçalanırken Almanya önce bir canavar yarattı. Bu canavarın adı Uztaşi’ydi. Koyu Katolik inancı benimsemişlerdi. Karşılarında da Ortodoks Çetnikler ki onlarda CIA beslemesiydi ve Müslüman Boşnaklar vardı. Bölge terör yapılarının karşılıklı çatışmalarına maruz kalmıştı. Gün geldi Almanlar kaosu bitirmek bahanesiyle Uztaşi olmayan Hırvatları destekledi ve silahlandırdı. Bir başka değişle aşırı dincilere karşı Yugoslavya’dan ayrılığı savunan liberalleri güçlendirdi. Sonuçta silahlanan Hırvatlar bir yandan da gizlice Uztaşiler’le de birleşerek Yugoslavya’nın parçalanmasında dönüm noktası olan Vukovar savaşını başlattılar. Artık, Sırp Çetnikler, Hırvat Uztaşiler ve bilimum ayrılıkçılar Yugoslavya’nın bölünmesi için savaşır hale geldiler. Savaş Boşnak, Sırp ve Hırvat köylerinin yan yana olduğu Doboj’a sıçradığında artık iş işten geçmişti. Ne tesadüf Yugoslavya parçalanırken kuklaları ve terör örgütlerini güçlendiren sonra da birbirlerine karşı savaştırma bahanesiyle silahlandıran Almanya bugün aynı şeyi sınırlarımızda yapıyor. IŞİD’i yaratanlar şimdi hesapta bitirmek için beslemelerini silahlandırıyor. Ben alarm zilini çalayım, anlayana…Teoman Alili
ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.