Altıncı Filo ve genelevler badana işi!


Bülent Esinoğlu

Bülent Esinoğlu

05 Mart 2018, 17:41

Başlığın anlaşılmaz ve acayip olduğunun ben de farkındayım.
 
Yıl 1968 Amerikan 6.Flosu İstanbul Boğazına demir attı.
 
Karşılamaların mükemmel olması için gereken tedbirlerin alınması gerekiyordu.
 
Altıncı Filo gelmeden önce İstanbul’un genelevleri badanadan geçirildi. Badana yapıldı.
 
68 Gençliğinin muhtemel tepkilerine karşılık, sıkı güvenlik önlemleri alındı.
 
İstanbul Teknik Üniversitesinin öğrencileri olarak, 6.Filo askerlerini İstanbul’un içine sokmamak için büyük mücadele verdik.
 
6.Filo Defol” eylemleri oldu. Amerikan karşıtı büyük bir öğrenci kitlesi yürüyüş yaptı. Müslüman Kardeşler de Kırk İkindi Derneği olarak, Boğaza karşı Dolmabahçe Sarayının yanında 6.Filo’ya karşı namazlarını kıldılar.
15 Temmuz 1968 günü, yani 6. Filonun geldiği gün, polis İTÜ Yurdunu bastı. Vedat Demircioğlu, o gün, ABD’ye verilen ilk şehit oldu.
 
6.Filonun gelişinden sonraki yıllar, ABD ve NATO’nun Türkiye’de varlığının çoğaldığı yıllar oldu. Türkiye’nin teslim alınması Filonun ziyaretinden sonra hızlandı.
 
Yıl 2018, elli yıl sonra, Altıncı Amerikan Filosu Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi bir kez daha tehdit etmek üzere geliyor.
 
Doğu Akdeniz’de Sular Isınıyor
 
Kıbrıs ve çevresindeki bölgelerde, büyük doğal gaz kaynaklarına el koymak için geliyor. 1968’de Türkiye’yi teslim almak için gelen Filo bu kez bölgeyi teslim almak için geliyor. Eğer başarabilirse…
 
Evvelki gün, Putin’in dillendirdiği “Türkiye’ye bir saldırı olursa koruruz” açıklamasını Amerika’dan Türkiye’ye gelen tehdide karşı olduğu kesindir.
ABD ve Rusya arasında bir hesaplaşma olacaksa bunun Doğu Akdeniz ve bölge ülkeleri üzerinde olacağını tahmin etmek o kadar zor değil.
 
Eğer Rusya, İran, Irak, Türkiye ittifakı Suriye ile de taçlandırılırsa, ABD’nin bölgede savaş çıkarması oldukça zorlaşır. Bu ittifaka Çin’in dahil edilmesi, Almanya’yı da ittifakın içine çeker.
 
Amerika bölgeye olan saldırısını artırdıkça, bölge ülkeleri kendi aralarındaki ittifakı derinleştirecektir.
 
Anlayacağımız odur ki, bu kez Amerikan filolarını genelev badana ederek karşılamayacağız. Amerika bu kez karşısında birkaç yurtsever 1968 Kuşağının dışında tüm Türk halkını bulacaktır.
 
Artık badana yapan yağcılar olmayacak. Onları silahla karşılayan Türk Gençleri olacaktır.
 
 İnşallah Dolmabahçe’de, ABD askerleri için dua edip namaz kılanların gençliği de onları protestolar ile karşılayacaktır.
 
Bülent Esinoğlu
[email protected]
ulusal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adil Aydın - 8 ay önce
Vatandaşlık hakkı olan herkesin, protesto mecburiyeti var.