banner988

Atatürk ile aldatanlar


Soner Polat

Soner Polat

05 Haziran 2018, 09:17

Nihat Genç yine tarihi ve muhteşem biryazı kaleme almış: “Bu adamlardan iğreniyorum.” Atatürk’ün mirası ve Cumhuriyet’i koruma iddiasında olanların ya korkularına ya çıkarlarına ya da cahilliklerine teslim olduklarını çarpıcı bir şekilde nakletmiş! Bu yazı burnundan kıl aldırmayan, kendini yıldızların üstünde gören ama her rüzgârdasazlıklar gibi başka yöne eğilensahte kahramanlara karşı en cesur ve en gerçekçi eleştiri metnidir. Putları yıkmakta, bütün ezberleri bozmaktadır. Yer kısıtlaması nedeniyle kısaltarak naklediyorum. Bu yazının tamamını okumayan çok şey kaybeder! Ara başlıklar bana aittir.

SEVR’DEN BETER!

Cumhuriyet'i kuran partinin Cumhuriyet'i yıkma bildirgesi hepimizi düşündürsün.Cumhuriyet'i kuran partinin ancak PKK ve FETÖ’cüler yazabilir dediğimiz ihanet bildirgesi Cumhuriyet Tarihi'nde bir dönüm noktasıdır.Sevr'den beter ifadeler taşıyan bu bildirgenin yeni CHP tarafından yazılmış olması senin benim hepimizin fikir hayatında da bir dönemin sonudur.Sorun, Yeni CHP'nin Gamze İlgezdi, Murat Hazinedaroğlu, Kaftancıoğlu, Bekâroğlu, Erdoğan Toprak, Tekin Bingöl, Eren Erdem, Tuncay Özkan, Sarıgül, Ekmeleddin, Abdullah Gül vs. gibi isimlerle yeni bir kimliğe bürünmüş olması değil, sorun, Yeni CHP'de 'vatanın ve Cumhuriyetin anlamını yitirmiş' olmasıdır.

YAZARIN NAMUSU

Ancak ben sorunu 'ihanette' değil hala cehalette arıyorum, evet, tepede partiyi gasp eden şebeke ihanet içinde olabilir ama asıl aşağıdaki yüzde yirmi beşlik seçmenin cehaletini ortaya koymalıyız.Bir 'Kemalist’im' bir 'Atatürkçüyüm' lafına tav olan bir cehalet!Ben Kemalist’im diyen herkesi alkışlayan bir cehalet!Bu kafası karışık ya da etkisiz ya da cahil kitleleri hangi ideoloji, hangi yazar, hangi gazeteler beslemiş ve bu ihanet bildirgesini kaleme alma cüretini gösteren şebekeyi CHP'ye kimler taşımıştır.İşte tarihin bu anlarında her değerle ve herkesle ve her fikirle ipleri kopartıp çırılçıplak konuşmak 'kutsal' 'saygın' addedilen ne varsa masaya koymak yazarlığın namusudur.
İşte ölümünden sonra Uğur Mumcu'nun köşesine oturtulan Mustafa Balbay… Yeni CHP'de itiraz edeceğine uykuda geziyor gibi ısıtmaz, ürkütmez, yanmaz, kokmaz bir…Diğer isim: Tuncay Özkan! Daha nicesi, Cumhuriyet değerlerinin hortumcularıydı, bayrağı, Atatürk ismini, Kuvayı milliye adını hortumlayıp milli bağımsızlık değerlerini soyup soğana çevirdiler.

KİM BU MALUM YAZARLAR?

Şapkanızı önünüze koyun ve etrafa değil kendinize sorun; Sarıgülcü, sonra Ekmeleddinci, sonra yeni CHP'li olan sözde "Atatürkçü" gazetenin çoğu ve malum yazarları, bu sığlıklarıyla bu coşkun Cumhuriyetçi kitleyi çürütmekten, zıvanadan çıkartmaktan, ihanet bildirgelerine sessiz kalmaktan başka ne yaptılar?Şüphesiz Cumhuriyet'i ve bağımsızlığımızı savunacak birçok soylu bilim adamımız, yazarımız var, ancak, hepsinin önü kesildi, bir gizli el, ön cepheye hep savunma cesareti olmayan, çürümüş, fikir fukarası zavallıları çıkarttı. Bağımsızlığa sahip çıkacak Kemalist yazarlara bir bakın!Dünya görüşü, müktesebatları, kavrayışları, derinlikleri, dirençleri çok zayıf kukla manken zavallı bir güruh, sonunda gazetesi, partisiyle 'işgale' boyun eğdiler. Bu işgalden okuyup yazan her çeşit solcu her çeşit Kemalist her çeşit aydınlanmacı yazar dibine kadar sorumludur.

KÜÇÜK ÇIKARLAR İÇİN İHANET!

İhanet bildirgesini işgalin suçunu başka yerlerde aramayın, her dönem kendine Kemalist Atatürkçü diyen, hiç bir dönemde irade gösteremeyen, posta koyamayan, hesap soramayan bu zavallıların ideolojilerinde, zavallı beyinlerinde arayın; küçük çıkar hesaplarında arayın.Siz vatanı satın bir şey yok, siz Cumhuriyet'i PKK'ya, FETÖ'ye teslim edin bir şey yok, siz işgal kuvvetleri safında bildiriler yazın bir şey yok, siz hendeklerde, Kızılay sokaklarında yüzlerce gencimizi havaya uçurun bir şey yok, ama Nihat Genç iki küfür edince kızıl kıyameti koparın!
Cumhuriyet'i kuran parti, Halk TV'siyle, şaibeli manken vekilleriyle sus pus, hazmetmek, sindirmek mümkün değil.İşgal öyle bir boyuta geldi ki artık vatanımda yaşayamıyorum.Artık işgali Kemalist Atatürkçü etiketlerin arkasına saklayanlardan, gazetelerinden, yazarlarından iğreniyorum…Bu zavallı üçkâğıtçısahtekârlarla gidecek yerimiz yok!İşte bu yüzden kavga etmeye gücü olmayanlardan, çağrılan her yere koşanlardan, işgale ihanete susanlardan ve onların pırıl pırıl mutlu yüzlerinden iğreniyorum.

Amiral Soner Polat
ulusal.com.tr

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.