Atma Oliver iş kardaşıyız


Oktay Yıldırım

Oktay Yıldırım

19 Ekim 2014, 14:53

O da asker. Tanırsınız, İran Gate olarak bilinen, yasadışı yollardan İran'a silah satışı olayının baş aktörü yarbay Oliver 15-atmaoliverNorth. O yüzden iş kardaşıyız dedim. Bir de sazan gibi üzerine atladığı konu yüzünden...

Bundan yaklaşık 2 ay öncesiydi. ulusalkanal.com.tr'nin canavar gazetecileri Murat ve Gökhan beni aradı: "Ağabey iki fotoğraf dolaşıyor ortalıkta, IŞİD üyeleriyle Türk askeri aynı karede hatıra pozu vermiş. Bir bakar mısın bu fotoğraf doğru olabilir mi?"

E akıllı çocuklar, hemen atlamazlar sazan gibi. Önce inceler araştırırlar.

Baktım fotoğraflara, adamın elinde Kaleşnikof, sırtındaki elbise Türk Ordusu'nun 20 yıl önce kullandığı kamuflaj. Altı başka. Kafasında siyah bir şapka... Sakalı bıyığı olmadığı için Türk askeri diye millete yutturmaya çalışıyorlar. "Hayır" dedim, "bu Türk askeri değil..." Ve fotoğrafa itibar etmedik.

Aynı fotoğraflardan biri Amerikalı yarbay Oliver North tarafından servis edilmiş. Ayn el Arab (Kobane diyorlar) sınır kapısında çalışan Amerikalı bir paralı askerden aldığını söylüyormuş. Böylece bu uydurmanın merkezi de ortaya çıkmış oluyor: North'un paralı askerleri...

Oliver North Fox News kanalında "Savaş Hikâyeleri" başlıklı askerlikle ilgili bir belgesel sunuyormuş. Şimdi de kalkmış bize anlatıyor hikâyelerini...

Peki, bu masala sazan gibi atlayan Yurt gazetesi? Sorsan, gazetecilik yapıyor...

SATILIKTIR KANIMIZ BİZİM

Kırım Savaşı'nda binlerce Türk gencini kaybettikten sonra Sultan Abdülmecid tarafından bastırılan ve Avrupa'da dağıtılan hatıra paraların üzerinde şöyle yazıyordu: "Senin için öldüler Avrupa..."

Sırf Avrupa'ya yağcılık olsun da biraz daha borç para versinler diye... Sarayın giderleri daha kolay karşılansın diye... Biz onlar için ölürken onlar bize mal satıyordu. Mesela borçlarımızın nedenlerinden biri İngiliz tekstil sanayi'nin bizim için ürettiği askeri elbiselerdi. Bugün Arjantin'deki Gaucho'ların geleneksel/mili kıyafetidir. Savaş planladıklarından önce bitince ellerindeki mali onlara çakmışlardı.

Kore Savaşı'nda biz Batı için ölürken, ABD Savunma Bakanı John Foster Dulles şöyle diyordu: "Müttefik güçler en ucuz askeri Türkiye'den temin ediyor. Bir askerin maliyeti 23 Cent'e denk geliyor."

Şimdi durum değişti mi? Mesela BM ya da NATO görevi kapsamında yurt dışına asker yolluyoruz ya... Yine en ucuzu bizimkisi. Irak'ta görev yapan ABD askeri 2.800 dolar alırken Mehmetçiğe aynı görev için biçilen bedel 450 dolar...

Ve AB Bakanı Volkan Bozkır, "AB'nin bir araya getiremediği 60 bin kişilik orduyu üye olsaydı, sadece Türkiye tek başına bir araya getirip AB silahlı gücü olarak ortaya çıkarabilirdi" diyormuş.

Bu kafa, bu ülkede bitmedi be arkadaş, kendi oğulları gitmiyor ya... Sata sata bitiremediler Mehmetçiğin kanını...

AYIP YA!

Büyük kafa karışıklığı var. Türk Genelkurmay'ı, yaptığı açıklamada PYD hakkında bölücü terör örgütü ifadesini kullandı.

Salih Müslim buna çok alınmış ve cevap verdi: "Ayıptır ya."

Demeye kalmadı, Başbakan görünümlü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu PYD'yi "meşru gördüğünü" söyledi.

Bir devlette bu kadar kafa karışıklığı...

Gerçekten "ayıp ya..."

LAHANA TURŞUSU

Hani, bu ne perhiz diye başlar ya... Sabah'tan Mehmet Barlas...

Yahu bu adam, açılımı destekledi. 1 Mart tezkeresinin geçmesi için uğraştı. Amerika'nın bu bölgedeki bütün saldırılarına AKP taraftarı olarak destek verdi. Bugün yaşananların baş sorumlusu ABD ve AKP ise, halkın gözünü bağlayanların başında da kendisi vardı.

Şimdi iş geldi kapıya dayandı ya... Sokaklar savaş alanına dönmeye başladı ya... Yazmış beyefendi:

"Allah saklasın bazılarının hayal ettiği gibi Türkiye, Suriye'ye, Irak'a benzetilirse, bugün Anadolu'da yaşayan bizler nereye göç ederiz? Hatırladığımız kadarıyla 1980'lere dayanan yıllarda örtülü bir iç savaşa sahne olan Türkiye'de 80 bin kişi Amerika'ya "Yeşil Kart" almak için başvurmuştu.

Kısacası, Anadolu'nun istikrarının kıymetini bilelim..."(13 Ekim)

Aman Allah saklasın, sonra kalkıp Amerikalara filan gidersin de hasret türküleri söyleriz arkandan...

KEDİDİR KEDİ

En son açıklamasında da IŞİD saldırısı başladığında kendisine "AKP hükümeti tarafından gizlice silah yardımı yapıldığını, hatta bunun gizli tutulmasını istediklerini" söyledi. Bülent Arınç da Barzani'nin açıklamaları için "olumlu" diyerek iddiayı onaylamış oldu.

Bunun üzerine çeşitli çevreler tarafından AKP hükümetini hedef alan açıklamalar yapıldı. Yok, efendim PKK'ya yardım ediliyormuş, Türk devleti Kürdistan ordusu kuruyormuş, vs...

Yanlıştır kardeşim. Konuya açıklık getirelim. Unuttunuz mu, Mesut Barzani, AKP iktidarı kendisinden PKK'lı teröristleri istediği zaman: "Kürt kedisi bile vermem" demişti. İşte o verilen silahlar, Barzani'nin elindeki kedi için. Başka bir nedeni yok. Boş yere atıp tutuyorsunuz...

TGB'Lİ GÖZÜYLE KOBANE


Batı kuyrukçusu solcuların yeni bayrağı Kobanecilik. Süslü sözlerle yazıyorlar Kobane adının tarihçesini. Araya emperyalizmin "Ermeni soykırımı" yalanlarını eklemeyi de ihmal etmiyorlar. En son Milliyet'ten Aslı Aydıntaşbaş yazmış. "Kobane" diyor, "dişiyle tırnağıyla tutunanların şehri, o yüzden kolay düşmüyor."(13 Ekim)

Bir TGB'li okumuş bunu. Zehir gibi bir genç... Beni aradı. "Ağabey" dedi, "Ne dişi ne tırnağı? Kobane dedikleri bir Alman şirketinin adı, yani adını bile emperyalizmden almış bir yer. Bizim İzmir'e Sun Ekspres, Kayseri'ye OPET demek gibi bir şey. Dün Almanlar ve Fransızlar sayesinde tutundular, bugün de Amerika'nın desteğiyle... Bu yazıları yazanların tek derdi, Kobanecilikle, Ermeni soykırımı yalanını destekleyenleri birleştirmek. Yazısının başlığı bile 1915'in Hayaletleri."

BAYRAKSIZLAR VE TGB

Bayraksızlar, onun için tahammülleri yok Türk bayrağına.

Amerikan bayrağının gölgesinde bayrak arıyorlar kendilerine.

Kimsenin bayrağı olmasın istiyorlar bu yüzden.

Bu yüzden saldırıyorlar her gördüklerinde.

Eskişehir'deydiler en son.

Ve...

TGB de oradaydı.

Türk milletinin fedaileri.

İndirmek için altına geldikleri bayrağın gölgesi, kabus gibi çöktü üzerlerine.

Bayraksızlar, tabansızlar, onursuzlar...

Çok hızlı koştular o gün.

Bilemediler, bu kaçışın hızı, bu kollarındaki, başlarındaki ağrılar bayrağın gölgesinden miydi, fedailerinden mi?

Bayraksızlar... O gün çok yoruldular

Fakat öğrendiler, o bayrağın sahipleri var...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.