Aydın Doğan'a bir mektup daha!


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

13 Eylül 2015, 18:45

Sayın Aydın Doğan,
Size 2001 ekonomik krizi patladıktan sonra da Güneş Gazetesi’ndeki köşemden seslenmiştim. Dediğim şuydu: “Şu sıralarda bütün yayın organlarınızla Çukurova Holding’e yükleniyorsunuz. Doğan Medya ile Çukurova’ya bağlı olan Türk Medya arasında yürütülen savaş; Türk basınını güçsüzleştiriyor. Bakın geriden Tayyip Erdoğan geliyor. O iktidara gelirse sizin de üstünde olduğunuz sistemi değiştirecek; bugünleri çok arayacaksınız.”

İyi biliyorsunuz ki sizin ve arkanızdaki mali/ekonomi grubun desteği ile Çukurova Holding’i parça parça ettiler. En az birkaç milyar dolar edebilecek Pamukbank’ı zararlı gösterip kapattılar. Dönemin en aktif bankası olan Yapı Kredi Bankası’nı, Mehmet Emin Karamehmet’in elinden bağırta bağırta aldılar. Hem de 1 dükkan fiyatına… Hüsamettin Özkan ve Kemal Derviş bu işleri gayet iyi biliyor.

Ama Tayyip Erdoğan iktidara gelince iki grubu da boğmaya çalıştı. Yıprattığınız Çukurova Grubu’na borç üstüne borç bindirildi; milyarlarca dolarlık faiz eklenerek teslim bayrağı çektirildi. Şu an Turkcell bile AKP’li bir kadro tarafından yönetilir hale geldi.

İçinizden şu an; “Ne yapalım, o da Türkcell’i bizim tarafa satsaydı!” demiyorsunuz, değil mi?

CİZRE’YE Mİ GÖÇECEKSİNİZ?

Sayın Aydın Doğan!

CNN Türk ve Hürriyet binasına AKP’li bir grubun yaptığı saldırıyı en şiddetle kınamış bir yazarım. Aydınlık Gazetesi’ndeki köşemde, saldırganları, IŞİD’e benzettim. Yine Çarşamba günü Ulusal Kanal’da bu saldırıyı açıkça ve mertçe eleştirdim. İktidarın sokak terörü yaratmaya çalıştığını söyledim. Perşembe günü Cem TV’deki programımda da, konu Alevilik olmasına karşın, Doğan Medya’nın saldırıya uğramasını aynı açıklıkla yerdim. Yani size bir düşmanlığım yoktur, aksine bir sempatim vardır.

Lakin; yaptığınız yayınların giderek HDP’nin propagandasına dönüştüğünü görüyorum. Cuma günü saat 10.00’da CNN Türk’ü açarak haberleri saat 13.00’e kadar izledim. Hemen hemen 10 dakikada bir haber kanalınız Cizre’yi, HDP’li milletvekillerinin buraya yürümesini, güvenlik kuvvetlerinin engellemesini verdi durdu.

Sayın Doğan!

“Ama bu bir haberdir!” demeyin de haberin nasıl verildiğine bir bakın… Kanalınız, Cizre’yi öyle bir hale getirdi ki; burada güvenlik kuvvetlerimize karşı sokak sokak, ev ev silahla karşı koyanlar masum vatandaştır; Türk askeri- polisi de orayı işgal etmiştir ve insanlara zulmetmektedir.

CNN Türk’ünüz, açık açık böyle demiyor ama yaptığı haber ile orayı mağdur; Türkiye’yi zalim gösteriyor. Böylece kamuoyuna karşı zehirli bir propaganda yürütüyor.

Sayın Doğan!

Yaptığınız yayını isterseniz yeniden izleyin…

Sizin için oranın güvenlik güçlerince niçin kuşatıldığının, sokak savaşlarını askerin-polisin kiminle yaptığının hiç önemi yok.

Kötü hükümete karşı iyi Cizre ve HDP…

HDP dediğin PKK’nın siyasal uzantısı…

Adamlar şehirleri silahla, bombalarla doldurmuş; mahalleleri tek tek örgütlemiş; evleri sığınak haline getirerek ordu ve polisle savaşa başlamış…

Ama masumlar…

Acaba sonunda, PKK’nın kurtarılmış bölge ilan ettiği Cizre’ye mi taşınacaksınız?

VİETNAM SENDROMU

Tayyip Erdoğan’ı 20 senedir eleştiren, onu yerden yere vuran birisiyim. Onun adamları Türk Medya’yı ele geçirince işten atıldım. Ama bugün geldiğimiz noktada, ülkede giderek artan Erdoğan nefretini öne çıkartarak PKK’yı masumlaştırmaya kalkışanları haberci veya aydın sayamam. Doğrudur; PKK’yı bu hale getiren, Cizre’yi ona teslim eden AKP’nin 13 yıllık yanlış politikasıdır. Ama bu iktidarın hatalarına bakarak PKK’nın destekçisi haline mi gelmeliyiz?

Sizin Cuma sabahı yaptığınız yayın, Tayyip Erdoğan’a zarar vermek adına PKK propagandası yapmak değil de nedir?

Siz Güneydoğu’yu Vietnam’a benzeten bir yayına başladığınızı göremiyor musunuz? Türk kamuoyunu Vietnam sendromuna mı sokmaya çalışıyorsunuz?

Sayın Aydın Doğan!

Sizi 2002’de uyarmıştım; dinlemediniz; sonrasında başınıza gelenleri biliyorsunuz…

Bugün yeniden uyarıyorum… Hem de sizi büyük Türk milletinin saygın bir evladı sayarak uyarıyorum.

Haberi verin ama mağdur ile eşkıyayı birbirine karıştırmadan ve gerçek mağdurları unutmadan…

İyi bilin ki Türkiye çökertilirse benim maddi olarak kaybedecek bir şeyim yoktur.

Ama sizin ve Erdoğan’ın çok vardır, çoook!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat - 2 yıl önce
Sayın Zelyut sanıyormusunuz ki ülkenin ve pkk nın bu hale gelmesinde sadece tayyibin sorumluluğu var, inanın Aydın Doğanın ondan çok daha fazla sorumluluğu ve zararı vardır, nitekim Tayyip Erdoğanın başa gelmesine de onun gibilere yolu hazırlayan da en başta Aydın Doğan ve onun yayın politikasıdır. Ergenekon davasını ve süreci cnn türk gibi kanallarında sürekli yayın yaparak destekleyen Aydın Doğandır. 2002 den önceki dönemi dikkatle izlerseniz Tayyip'in ve bu kürtçü sürecin oluşmasında en büyük katkı Aydın Doğan dan gelmiştir. Aydın Doğan bunları bilerek ve isteyerek yapmıştır ve ülkemize en çok zarar veren insanlardan biridir. Bir mektupla onun doğru yolu bulmasını beklemek ve hidayete ereceğini zannetmek ve gerçek çıkarınız şuradadır gibisinden akıl vermek beyhudedir. saygılarımla
Avatar
Selam - 2 yıl önce
Mallarini yurt disina dogru kacirirsa onunda mal acisindan kaybedecek birseyi kalmaz.