banner1199

banner1197

Barış Pınarı Harekatı'nda son dakika gelişmesi! M4 karayoluna ulaşıldı

Barış Pınarı Harekatı kapsamında dün gece saatlerinden itibaren obüs atışlarıyla vurulan Tel Abyad'da bu sabah sessizlik hakim. YPG/PKK'lı teröristler ise Tel Abyad ilçe merkezi batısı ve doğusunda, TSK'ya ait SİHA'ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor

Barış Pınarı Harekatı 12.10.2019, 09:50 12.10.2019, 13:09
Barış Pınarı Harekatı'nda son dakika gelişmesi! M4 karayoluna ulaşıldı

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, dün gece saatlerinden itibaren obüs atışlarıyla vurulan Tel Abyad'da bu sabah sessizlik hakim.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), TSK'ya bağlı yardımcı güçler ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan harekat kapsamında Tel Abyad ve çevresinde bulunan terör mevzilerine yönelik gece yarısından itibaren devam eden obüs ve tank atışları, sabahın erken saatlerinde azaldı.

Harekat kapsamında TSK birlikleri ve TSK'ya bağlı yardımcı güçler ise gece boyunca çeşitli noktalardan Tel Abyad tarafına geçiş yaptı.

YPG/PKK'lı teröristler ise Tel Abyad ilçe merkezi batısı ve doğusunda, TSK'ya ait SİHA'ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor. Yanan lastik ve mazot nedeniyle gökyüzünde siyah bulutların oluştuğu görüldü.

Ayrıca ilçenin güneybatısından da aralıklı olarak silah ve doçka sesleri geliyor.

M4 KARA YOLUNA ULAŞILDI

Öte yandan Barış Pınarı Harekatı'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı yardımcı güçler, Münbiç'ten Kamışlı'ya uzanan stratejik M4 kara yoluna ulaştı.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P