Ben AKP'li miyim?


Teoman Alili

Teoman Alili

08 Mayıs 2016, 12:40

Madem demokratik bir ülkede yaşıyoruz herkesin bir siyasi partiyi destekleme hakkı var ben de siyasetle yakından ilgili bir gazeteci olarak siyasi görüş ve fikir sahibiyim. Son zamanlarda bana ve aynı görüşte olduğum arkadaşlarıma yönelik "AKP'li oldunuz", "sarayın dümen suyuna girdiniz", "AKP size kaç para verdi" gibi ifadeler kullanılıyor. Ben de fikirlerimi başlıkar altında yazıp AKP'li olup olmadığımı sorgulmak istedim. Birinci olarak benim siyasi anlayışımın temeli Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin laik bir ülke olarak bölünmezliğini savunmak ve bunun için gerekirse canımı feda etmektir. Özetle öncelikle Türkiye bölünmeden ve Atatürk devrimlerinden uzaklaşmadan varolmalıdır malum Vatan olmazsa yaptığımız her yorum kadüktür. Dolayısıyla neyi neden savunduğumu, Türkiye'nin bölünmemesi temeline oturtarak sorgulama yapacağım. Şöyle ki;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Anayasası'nın değiştirlemez maddeleri değiştirilirse Türkiye bölünür çünkü Devletin adı, bayrağı, başkenti tartışma konusu olur.

Türkiye Cumhuriyeti laiklikten vazgeçerse bölünür çünkü mezhepler, tarikatlar, cemaatlar ve hatta dinler çatışma ve hakim olma yarışına girer. Milletin hakları ruhbanların hakimiyetine geçer. 

Türkiye Atatürk ilkelerinden uzaklaşırsa bölünür çünkü milletin egemenliği oratadan kalkar, milliyetçiliğin yerini ırkçılık alır, devlet güvencesi biter kaos olur, fabrikalar satılır iş imkanları azalır ve sürekli ilerlemenin temeli olan devrimci tavır yokolur. 

Türkiye'nin Anayasası'nda bir şekilde milletin bölünmez bütünlüğü yerine ırklara ve etnik gruplara özel haklar verilmeye kalkılırsa Türkiye bölünür çünkü her gerici ve bölücü zihniyet nihayetinde toprak, bayrak, dil ve din çokluğu ister. 

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran partinin başındaki zihniyet bölücü ve gerici isimleri yönetim kadrosuna alırsa ve onlara en üst düzeyde söz hakkı verirse ve dahi kodlu CIA ajanlarını yüksek mertebelere oturtursa Türkiye bölünür çünkü kurucu parti bölücü ve yıkıcıların eline geçer. 

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran partinin üyeleri bölücü PKK ile aynı mitinge katılır ve Apo resimlerinin yanına parti bayraklarını koyup "zafer işareti" yaparsa Türkiye bölünür çünkü... E bunun altını siz doldurun...

Türkiye, AB serbest dolaşım hakkı verecek diye terör operasyonlarından vazgeçerse ve Suriye'den kaçan teröristere kucak açarsa bölünür çünkü başkasının emrine girer. O başkaları da zaten Türkiye'yi bölmek istiyor. 

Türkiye yolsuzluklarla mücadele etmezse bölünür çünkü milletin yöneticilerine saygısı kalmaz. 

Türkiye'nin yargısı, polisi, ordusu ve diğer devlet kurumları cemaatlerin kontrolüne geçerse ve bu adı belli FETÖ ile mücadele edilmezse Türkiye bölünür çünkü FETÖ, CIA'nın taşeronudur. 

Türkiye yönetimi FETÖ ile mücadele ederken "basın hakları", "insan hakları" gibi boyalı cümleler kurulursa Türkiye bölünür çünkü gericilikle mücadele ederken Kubilay kararlılığı esastır. 

Türkiye İŞİD'e karşı sağlam tavır almaz ve bunun için en sert tedbirleri almazsa bölünür çünkü terörün rengi yoktur. Bölücü ve gerici terör taşerondur. 

Türkiye başta Suriye, Irak, İran ve Azerbaycan'la birlik içinde olmazsa bölünür çünkü emperyalistler öncelikle batı Asya ülkelerini bölmek istemektedirler. 

Türkiye yönetimi, Rusya düşmanlığından vazgeçip tam tersine Rusya ile stratejik dostluğa girmezse Türkiye bölünür çünkü iki ülke arasındaki çatışma iki ülkeyi de bitirir. 

Bunlar birkaç fikrim. Daha çok var ama zaten bildiğiniz şeyleri yeniden hatırlatıp okuma sabrınızı yıpratmaya niyetim yok. Şimdi, bu fikirleri savunan ben AKP'li mi oluyorum?

Teoman Alili
ulusalkanal.com.trYorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.