banner1199

banner1197

Facebook ve Instagram neden çöktü! WhatsApp'ta neden fotoğraf gönderilemiyor? Büyük sorun çözüldü mü?

Popüler sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram'da erişim sorunu yaşanıyor. Çok sayıda kullanıcı paylaşım yapamadıklarını Twitter aracılığıyla aktarıyor. Whatsapp'ta ise fotoğraf gönderimi sağlanamıyor. Facebook’tan yapılan açıklamada, yaşanan sorunun DDOS saldırısından kaynaklanmadığı belirtildi. Sorunla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizde de kısmen hissedilmektedir" dedi

BİLİM-TEKNOLOJİ 14.03.2019, 09:06 14.03.2019, 09:06
Facebook ve Instagram neden çöktü! WhatsApp'ta neden fotoğraf gönderilemiyor? Büyük sorun çözüldü mü?

Saat 19:45 sularında başlayan erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı sanılırken, Instagram ve Facebook'tan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

Instagram ve Facebook'ta anasayfa akışını yenileme ve fotoğraf yüklemek gibi işlemler yapılamıyor.

Whatsapp'ta ise fotoğraf gönderimi sağlanamıyor.

Facebook'tan açıklama geldi
Facebook’tan yapılan açıklamada, yaşanan sorunun DDOS saldırısından kaynaklanmadığı belirtildi.

Facebook’tan yapılan açıklama şöyle;
“Sorunun en kısa sürede çözülmesi için dikkatle çalışıyoruz ancak sorunun DDoS saldırısı ile ilgili olmadığını doğrulayabiliriz.” ifadesi yer aldı.


Ömer Fatih Sayan'dan açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye'de de kısmen hissedildiğini bildirerek, "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir." ifadesini kullandı.

Sayan, twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve bu durumun kısmen Türkiye'de de hissedildiğini belirten Sayan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerinin siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip ettiğini kaydetti.
ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P