Bir kahramanı karşılarken


Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu

19 Ekim 2015, 22:56

 Doğu Perinçek, bazı Avrupa ülkelerinin düşünce özgürlüğüne aykırı, Türkiye’yi önyargılarla yargısız infaza mahkûm eden uygulamalarına karşı AİHM’deki davayı kazandı. Bu dava, Türkiye’ye büyük bir utku kazandırdı. Bu utkunun kahramanı da Doğu Perinçek’tir.
16 Ekim 2015 günü, Doğu Perinçek’i karşılamak üzere yurtseverler Atatürk Havaalanındaydı. Perinçek’i taşıyan uçak alana inmek üzereydi, ancak bekleyenlerin sabırsızlığı gözlerinden okunmaktaydı. Herkes sevinçli ve coşkuluydu. Uçak, alana indi. Dakikalar geçmek bilmiyordu. Sloganlar, ciğerlerden sökülüp gelmekteydi. Bayrak denizinde coşkun bir dalga vardı.
Nihayet, Doğu Perinçek’in kürsüye gelmekte olduğu haber verildi. Bayrak denizinde coşkun dalgalar arttı, Her yer kırmızı beyazdı. Türk bayraklarıyla Vatan Partisinin amblemleri gökyüzüne selam göndermekteydi. Atatürk posterleri ellerde gururla yükseğe kaldırılmakta.
Doğu Perinçek, kürsüye çıktığında bayrak denizi daha bir coşkun dalgalandı. Birçok kişinin gözlerinde sevinç gözyaşları vardı.
Lozan, Montrö antlaşmalarıyla Hatay’ın anavatana katılmasından bu yana Türkiye’nin yıllar sonra uluslar arası alanda kazandığı büyük bir başarıydı AİHM utkusu. Yıllardır her türlü suçlamaya, iftiraya karşı suskun kalan siyasetçinin yarattığı umutsuzluk havasının dağıtılmasıydı. Umudun filizlendiği büyük bir utkunun kutlanması tüm ulusun hakkıydı.
İsterdik ki o gün Perinçek’i tüm parti liderleri, yandaşlarıyla orada karşılasınlar. Büyük ve haklı bir utkuyu birlikte kutlayalım. Liderler gelemedi, diyelim... Partilerin en yakın ilçe örgütlerinden temsili bir kitlenin orada olması beklenirdi gelecek adına. Ne yazık ki böylesine uygar davranışı görmek olanaksız oldu. Ancak farklı partilerin üyelerinden kişisel katılımlar vardı karşılamada.
Perinçek’in konuşması heyecan vericiydi. Gururdan çok alçakgönüllülük vardı tavrında. Başarıyı herkesle paylaşma ve tüm ulusa mal etme düşüncesi okunuyordu her sözcüğünden. Büyüklük gösterisi yerine, görevini hakkıyla başarmış birinin iç rahatlığı okunmaktaydı yüzünden. Yeni başarılara ulaşmanın planları vardı sanki gözlerinde. İşte, lider olmanın, büyük olmanın paylaşımcı tavrı. Her türlü kompleksten arınmış bir adam. Hiç kimseye, yoluna taş koyanlara bile en küçük bir sitemde bulunmayan bir yüce gönüllülük... Atalarımız: “Başak olgunlaştıkça başını aşağı salar.” dememiş boşuna. Perinçek Türkiye topraklarının verimliliğinde olgunlaşmış bir başak gibi durmakta karşımızda.
Vatan Partisi, yüzde yarım oyla Avrupa’yı dize getirdi. Atatürk’ün “Bir Türk dünyaya bedeldir.” özdeyişini yaşama geçirerek kanıtlamış oldu Doğu Perinçek.
Siyasette niteliğe değil de niceliğe önem verenlerin düşünmesi gereken bir durum. Demek ki partilerin, liderlerin gücü aldıkları oyla orantılı değil. Önemli olan doğru siyaset, doğru düşünce, sağlam bir inanç, yenilmez bir mücadele azmi, halka kendini adama ve ulusa olan sonsuz sevgin gerekmekte. Doğu Bey’de ve Vatan Partisi’nde bu saydığımız nitelikler fazlasıyla var. Oyunu çoğaltan bir Vatan Partisi neler yapmaz ki?

Adil Hacıömeroğlu
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Recai Vural - 2 yıl önce
Sn.Hacıömeroğlu harika yazınızın bir yerinde Diğer parti liderlerinin de olması veya hiç değilse örğütlerinin temsilci olarak katılımının olmasını arzuladığınızı yazıyor ve üzüntünüzü ifade ediyorsunuz.Yöneticilerinin hiç birisi "Ermeni Soykırımı "yoktur veya denmesinin suç kabul edilmemesini istemek gibi bir düşünce ve kaygıları yok ki.O zaman gelip VATAN Partisine puan kazandırsınlar.