banner1199

banner1197

banner1203

07.03.2018, 16:40

Can Ataklı’ya

Can Ataklı ile aynı kurumun çalışanı oldum ama yanlış hatırlamıyorsam birlikte çalışmadım. Ergenekon kumpası yüzünden kanaldan uzak kalmak zorunda kaldığım dönemde Can Ataklı Ulusal Kanal’da programlara çıkıyor hatta Ana Haber sonrası düzenli olarak yorum yapıyordu. Bildiğim kadarıyla Ulusal Kanal yönetimi yorumlarına müdahale etmiyordu. Sonra Ulusal Kanal’dan ayrıldı. Birkaç gündür sayın Ataklı’nın Öncü Gençlik’i hedef alan söylemleri tartışılıyor. Ataklı özetle Öncü Gençlik’in Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemesine ve imza kampanyası düzenlemesine karşı çıkıyor. Gerekçesi, Perinçek’in yaşının ilerlemiş olması ve bir gençlik örgütünün “yaşlı” adayı desteklemesini kabul edememesiymiş. Can Ataklı benden yaşlı, kıdemli ve elbette deneyimli bir gazeteci. O yüzden Ulusal Kanal’da ben değil de o uzun süre ana haber sonrası yorum yaptı.
 
ÖNCÜ GENÇLİK VE VATAN PARTİSİ
 Tecrübesine ve kıdemine laf edemem ama siyasi olarak Öncü Gençlik’i eleştirmesini anlamadım. Bir kere Öncü Gençlik, Vatan Partisi’nin gençlik teşkilatı. Vatan Partisi’nin Başkanı da Doğu Perinçek. Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin olağanüstü genel kurultayında oy birliğiyle delegeler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterildi. Şimdi 100 bin imza toplama aşaması var ve doğal olarak partililer imza kampanyası yürütüyor. O partililer arasında Öncü Gençlik üyeleri var. Açıklayıcı olsun diye yazıyorum; eğer Kılıçdaroğlu CHP’nin adayı olsaydı CHP Gençlik Kolları’nın Kılıçdaroğlu için sahada çalışması gibi normal bir durum. Ayrıca sayın Ataklı belki atladı ama Perinçek’in aday olarak belirlendiği kurultayın divanı tamamen gençlerden oluşuyordu. Demem o ki; gençlerin önünü açma konusunda en önde olan parti Vatan Partisi’dir. Kurumlarına bakan görür.
 
İMZA
Ben de Doğu Perinçek için imza verdim. Üstelik imza topluyorum. Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek. Doğu Perinçek’i aday gösterdik çünkü; Türkiye’nin Rusya ile ilişkileri kopmuşken düzelmesi için uğraş verdi. “Ermeni soykırımı” iddialarını Avrupa’da ortadan kaldırttı. Türkiye’ye alternatif gösterdi, Avrasyacılığı öğretti. Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatının kurulmasına öncülük etti. Kimse hayal bile edemezken ulusalcıların bir televizyonu olabileceğini göstermek için çevresini harekete geçirdi. Özelleştirmelere karşı çıktı, karşı çıkmaya devam ediyor. Ergenekon duvarlarını zorlayan kitleye önderlik etti ve o kitlenin duvarları yıkmasını sağladı. Vatanseverliği “mahkum edemezsiniz” dedi. KKTC’nin elden gitmesine engel oldu, Annan Planı sırasında Denktaş’ın yanında durdu, Putin’in danışmanı Dugin’e KKTC’nin önemini anlattı, Rusya Rumlara planı uygulama garantisi vermedi ve plana Rum tarafı “hayır” dedi. Irak’ın kuzeyinde Türkmenlere destek verdi. PKK’nın belinin kırılması gerektiğini söyledi, ABD-PKK ilişkilerini deşifre etti. Açılım sürecinin yerle bir edilmesini sağladı. Üretim ekonomisini savunuyor, işçinin, köylünün, milli sanayicinin yanında duruyor. Daha saymadığım neler var neler… Ez cümle; ben Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanı adayı olması için imza verdim ve imza topluyorum. Ataklı’yla samimiyetimiz yok merhabamız var ama samimiyetine inanarak ve kıdemli bir gazeteciye hitapla, kabul ederse Can abi yada isterse Sayın Ataklı diye hitap ederek teklif ediyorum; gelin siz de Doğu Perinçek’in adaylığı için imza verin hatta isterseniz imza da toplayabilirsiniz. Aday tartışmaları içinde kıvranmak yerine işbaşında olmanın rahatlığı ve huzurunu yaşamak çok güzel ve bu güzellik herkesin hakkı.  


Teoman Alili
ulusal.com.tr
Yorumlar (1)
Bahar 2 yıl önce
EVET AYNEN KATILIYORUM TGB KUTLUYOR HAYRANLIKLA IZLIYORUM YOLLARI ACIK OKSUN