CHP ve HDP seçim bildirgeleri aynı kalemden mi çıkmış?


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

04 Ekim 2015, 23:34

İki partinin de seçim bildirgesini açıp okuyun.
Nerdeyse aynı kalemden çıkmış gibi gelecek size ve ortak noktaların çokluğu şaşırtacak sizi.
Kastettiğim ortak noktalar, emekliye zam, asgari ücrete zam vs. tarzındaki ortak noktalar değildir. Daha ziyade PKK isteklerine evet diyen ortak noktalardır.
CHP yöneticileri 1 Kasım seçimlerinde tamamen PKK ve HDP isteklerine odaklanmış olacak kiseçim bildirgeleri de buna hizmet yönünde şekillendirilmiş.Cilalı lafların arasına diplomatça serpiştirilmiş bölücü isteklerine olur veren seçim bildirgesini görünce anladım ki CHP bitmiş. CHP yönetim kadrolarında Atatürk’e ve değerlerine sahip çıkacak ve Türk Milleti için ayağa kalkacak hiç kimse kalmamış.
Acaba, HDP ile YENİ CHP’nin seçim bildirgesiniözel bir ekip kaleme alınmış olabilir mi?
CHP gibi bir partinin seçim bildirgesinde PKK tarafgirliği ağır basması normal değildir. Açın tekrar tekrar okuyun. HDP ve YENİ CHP bildirgesindeki ortak maddeler bu kadar tesadüf olamaz.
Bildirgede Türk Milletinin adını okuyamazsınız çünkü yoktur. Hiç geçmez.
Yıkıcı ve bölücü terör örgütünün, yani PKK’nın kanlı eylemlerini hedef alan ve lanetleyen hiçbir cümleye rastlayamazsınız. PKK’nın da adı bildirgede hiç geçmez.
Dersimle yüzleşme, gerçekleri araştırma, eski yerlerin adlarının geri verilmesi, AVRUPA YEREL YÖNETİMLER ÖZERKLİK ŞARTI çekincelerin kaldırılması, yeni anayasa, yıkıcı ve bölücü eşkıyanın terör sorununu ısrarla Kürt sorunu olarak topluma kabul ettirme gayreti, temsilde adalet, açılım sürecini canlandırma, mecliste PKK ile anlaşmak için üçlü bir garip sitem kurma, koruculuk sistemini kaldırma vs.say say bitecek gibi değildir YENİ CHP’nin Türk Milletine kuracağı tuzakların adı.

Hal böyle olunca CHP içindeki Atatürkçülere sesleniyorum, Atatürk’e inanmışlığınız, “Ne Mutlu Türküm diyene” anlayışınız eğer olur veriyorsa gidiniz veYENİ CHP’nin HDP eksenli PKK taleplerine hayat veren seçim bildirgesini hayata geçirmesi için oy veriniz.
Neyse.
Ne desek boşuna.
Deniz Baykal’ı CHP’nin başından uzaklaştıran iradenin, belli ki CHP üzerinde büyük bir hesabı varmış.
Herkes biliyor ki Kılıçdaroğlu’nun yönettiği YENİ CHP, Atatürk’ümüzün partisi CHP değildir. Atatürk’ün partisi olsa, Türk Milletine, Türk devletine ve Atatürk’ün altı okuna sahip çıkar ve savunurdu.

YENİ CHP,seçim bildirgesinde ilan ettiklerini Türk Milletine sokuşturmaya başladığında, Kılıçdaroğlu’nundeğirmenine su taşıyanlar umarım pişman olmazlar.

YENİ CHP’nin hedefi, tıpkı AKP ve HDP gibi yeni bir anayasadır.AKP’nin, CHP’nin ve HDP’nin millet anlayışında Türk Milletini yeri yoktur. Biri ümmetçi millet tanımlarken, diğerleri Türk Milletini erozyona uğratarak ayrılıkçı ve bölücüleri avantajlı hale getirmek istemektedir.
Bu nedenle anayasanın değişmez maddeleri Türk Milleti ve Atatürk düşmanlarını şişeye tıkan tıkaç gibidir.
AKP, YENİ CHP ve HDP bu tıkacı açmaya çalışan partilerdir.

Kesin kanaatimdir ki Kılıçdaroğlu’nu YENİ CHP’sin amacı, Atatürk Türkiye’sini ve Türk Milletini erozyona uğratarak ayrılıkçı ve bölücü isteklerine hayat vermektir.

Sadece AKP düşmanlığı yaparak yol almaya çalışan YENİ CHP, HDP ile ittifak halinde, AKP ile çözüm süreci denen belayı milletin başına saracak ve ülkenin hızla bölünmesine sebep olacaktır. AKP düşmanlığı niyetleri perdelemekten öte bir amaç içermemektedir.

Durum böyle olunca insan, CHP içindeki Atatürkçülerin durumuna üzülüyor.
Atatürkçülüğe, altı oka ve Türk Milletine sırtını dönenleri meclise taşımak sizlere ağır gelmiyor mu dostlar?

DİP NOT: Geçen gün, Jandarma kardeşlerimizin sorunlarını dile getiren bir yazı kaleme aldım.
Önceki meslek hayatımda bu kardeşlerimle yaşadım ve hattaJandarmatim ve Tabur komutanlığı da yaptım.
Gelen cevaplardan anladım ki bu kardeşlerimizin ne sesine kulak veren, nede dertlerine çare olan var.
Çünkü yazıma gösterdikleri ilgi çaresizliklerinin feryadıdır.
Eğer kanunlar işlese, yargı ve diğer devlet mekanizması hakkı ile çalışsa, polise ve jandarmayave kışlaya çok az iş düşecektir.
Asker de, poliste bizzat halkın çocuklardır. İnsan kendi kardeşine kıyamaz.
Atatürk neden liderdi bilir misiniz dostlar?
Lüks harekât merkezlerinde harp idare etmezdi. Atatürk, askeri ile yatar askeri ile kalkardı. Komutan olmak, emir vermek değildir. Devlet adamı olmak,sadece devletin parası üzerinden siyaset yapmak, yatırım yapmak değildir.
Askerle asker gibi yaşayacaksın ki komutan olasınız, vatandaşla düşüp kalkasın ki halkı refaha kavuşturasınız.
Sırça köşklerde yaşayarak, zengin sofralarında dolaşarak, servetine servet katma adına menfaat peşinde koşarak adamlık olmaz.
Zenginin çocuğunu kayırarak, zenginin lafını muteber sayarak halka ve hakka hizmet edemezsiniz.
Halka hizmet için yüzünüzü kışlalara, polis ve jandarma karakollarına ve vatandaşlara sokaklara dönün, Köylere kasabalara dönün. Fabrikalara, hastanelere, devlet okullarına dönün.
Dönün, çünkü Türkiye’yi götürdüğünüz yol yol değildir.
Türkiye’nin yolu Atatürk yoludur.
Türkiye’yi Türk Milleti ayakta tutar.
Türk Milletini etnik parçalara ayıranlar, düşmanın ekmeğine yağ sürdüklerinin farkına varması gerekir.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.