Dağlıca ve Iğdır'ı doğru anlamak


Soner Polat

Soner Polat

09 Eylül 2015, 13:43

Türkiye jeopolitik bir kuşatma altındadır. Etrafımızdaki çember her geçen gün daralmaktadır. Emperyalist merkezler PKK kıyafeti giyerek topyekûn bir saldırı başlatmıştır…
EMPERYALİZMİN ALİ CENGİZ OYUNU
Batı ve İsrail hem silahlı hem de silahsız olarak Türkiye’yi bölmek için harekete geçmiştir. Bu amansız saldırıya Türk Silahlı Kuvvetleri bütün gücü ile karşı koymaktadır. Vatan Partisi bu yöndeki gerçekleri stratejik ve jeopolitik bir vizyon ile Türkiye’nin gündemine taşımaktadır.

Emperyalist kolesterol nedeniyle Türkiye’nin damarları tıkanmıştır. Buna rağmen Türkiye’nin önüne paça, ciğer, kelle gibi ağır ve yağlı yiyecekler konmaktadır. Emperyalizmin az ya da çok denetimi altında bulunan siyasi partilerin tedavi için bir reçete yazma şansı olamaz!

Türkiye’yi bölmek için yüklenen kötü niyetli devletler ile uzlaşarak siyaset yapma tam bir çıkmaz sokaktır! Suya yazı yazılamaz! Bu tür bir beraberlikten sadece hilkat garibesi çıkar. Öyle de olmaktadır!

Batı, “PYD/PKK’ya kara gücüm!” derken, Türkiye onları “terörist örgütler” olarak tanımlamaktadır. Böyle bir çelişkiye Hegel’in diyalektiği bile çare olamaz! Bu garabeti müttefiklik zırhının içine sokan bir akıl en yakın sağlık kurumunda tedavi görmelidir!

DAĞLICA’LAR NİÇİN OLUYOR?
TSK’nın son harekâtı Batı merkezleri ve İsrail’i telaşlandırdı. PKK’ya silah ve cephane yağmaya başladı! Alman Der Spigel dergisi Alman MİLAN tanksavar füzelerinin ve en modern patlayıcıların PKK’nın eline geçtiğini haber yaptı. ABD Özel Kuvvetlerinin TSK’nın Kuzey Irak harekâtı esnasında PKK kamplarına yakın bölgelerde olduğu anlaşıldı. PKK’ya Kandil’de şehir savaşı, pusu ve yol tuzağı eğitimi veren Alman ajanların görüntüleri basında yer aldı.

TSK harekâtı sırasında ölen bir Alman istihbarat görevlisinin cenazesi Karlsruhe’de PKK bayrakları arasında defnedildi. Almanya’dan gelen ve 70 TIR’ı dolduracak kadar fazla olan lojistik malzeme Talabani bölgesi üzerinden PKK kamplarına nakledildi. Batı ve İsrail PKK için kısa menzilli hava savunma füzesi tedarik etmek için harekete geçti…

Manzara son kerte açık ve net: Emperyalist ülkeler Türkiye’yi yeniden ölüm masasına oturtmak üzere PKK’yı azdırarak üstümüze saldı… Erdoğan’ın buzdolabına koyduğu zehirli açılım dolmasını yeniden Türk milletine yedirmek istiyorlar! Başta Almanya olmak üzere birçok Batı ülkesi açıkça teröre destek veren haydut devlet konumuna düştü! Terör ve kanla beslenen, Aylan’ların asıl katili olan bu devletlerin barış sözcüğünün arkasına gizlenmesi çağımızın en büyük çelişkisi! İnsanlık bu ikiyüzlü devletlerin sinsi planlarını ve iğrenç yöntemlerini anlamadan gün yüzü göremez!
Emperyalizmin PKK’ya verdiği son emir şudur: “Bütün gücünüzle yakıp yıkın ama barış sözcüğünü dilinizden düşürmeyin!”

Genelkurmay’ın resmi açıklaması Dağlıca’da 16 vatan evladımızın şehit düştüğünü bildiriyor. Ama art niyetli Reuters haber ajansı 70 rakamını dünyaya fısıldıyor. PKK’nın propaganda görevini dünyanın dev medya kuruluşları üstleniyor…

BÖLGEDEN GELEN HABERLER

Jandarma İstihbarat Başkanlığı da yapan ve bölgeyi çok iyi bilen Levent Ersöz Paşa ve Antalya’da PKK’yı bitiren ve Bölücübaşı’nı sorgulayan Komutan olan Hasan Atilla Uğur ile bu konuyu uzun uzun müzakere ettik… Sayın Uğur bizzat savaşın içindeki korucular ile görüştü: “400 civarında terörist 25 ayrı mevzide tertiplenmiş… Açılım sürecinden istifade ile bölgeye daha önce uyuyan mayınlar yerleştirilmiş! Asker ve korucular hain pusuya olağanüstü bir mertlik ve cesaret ile karşılık vermişler. Korucular 30 kadar PKK’lı cesedi saymış…” Yazıyı kaleme aldığım saat itibarıyla PKK’nın bilinen kaybı 75’e çıktı. Bu rakamın gerçekte çok daha fazla olduğu konusunda herkes hemfikir!

Her üçümüzün de ortak kanaati, bu eylemin PKK’nın son çırpınışı olduğu! Çünkü PKK’nın 400 kadar kayıp vermeyi göze alması son kozlarını masaya sürdüğünü gösteriyor. Dağılmadan Türkiye’nin azim ve iradesini kırmak istiyor! Akıl verenler emperyalist çeteler…

EMPERYALİZM İLE SAVAŞ ŞİDDETLENİYOR

Türkiye’nin emperyalizm ile savaşı bütün şiddetiyle sürüyor. Iğdır’da bu kez de yola önceden yerleştirilen bombalar ile 14 kahraman polisimiz şehit edildi…

Selahattin Demirtaş kendi genetik kodlarını bizzat kendisi deşifre ediyor: “Halk karşısında bütün ordular çaresizdir. İşte Tayyip Erdoğan’ın sarayının ordusu ve polisi de yenildiler, yine yenilecekler…” HDP’ye oy verenlerin bu sözleri okumasında sayısız fayda var. Aynı hataya bir kez daha düşülmemeli!

Selahattin Bey, kusura bakmasın ama hayal görüyor… Bu topraklarda Mehmetçik’i 100 tane ABD’yi üst üste koysanız bile yenemez!

Türk Milleti ayağa kalkıyor. Erkekçe dövüşme cesareti olmayanlar yola döşedikleri bomba ve mayınlardan medet umuyor! Alman, Amerikan, İngiliz mayınına sığınanlar, yakında bu kirli ülkelerin Türk’ün gücü karşında nasıl diz çöktüğünü ibretle göreceklerdir…

Türk Devletinin birlik ve bütünlüğü, Türk Milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden kahraman vatan evlatlarının aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Onların asil kanları ile sulanan bu kutsal toprakları dünyanın eşkıyası ABD de dâhil olmak üzere hiçbir güç elimizden alamaz!
Bir hilal uğruna batan bu güneşler Türk Milletini daha da bilemiştir. Bundan sonra bütün dünya bu büyük milletin topyekûn terörle mücadelesine tanık olacaktır. Hiç kuşkunuz olmasın! Hem kalleş kuklalar hem de onları oynatanlar kaçacak delik arayacaklardır…

Amiral Soner Polat
ulusalkanal.com.tr
[email protected]
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nurhan çiçek - 2 yıl önce
ARTIK UYANMALI ÜLKEMİZİN YÖNETİMİNİ EMİN KADROLARA TESLİM ETMELİYİZ DURUM ÇOK VAHİM akp bunu başaramaz .saygılarımla
Avatar
Ayşe - 2 yıl önce
Evet aynen boyle .Aydinlattiginiz için teşekkürler.
Avatar
Serkan - 2 yıl önce
Yureginize saglik amiralim bu etkileyici yazi icin..