Derviş... Hayır mı, şer mi?


Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu

27 Mart 2015, 12:18

Kemal Derviş, Türkiye’ye geldi. Önce özel bir televizyonda konuştu. Kamuoyu meraklandırıldı. Ne diyecek? Şapkasından tavşan mı çıkaracak, diye...

Derviş’in konuşmasının özeti: Açılım sürsün...

Başka?

CHP de açılım konusunda elini taşın altına koysun. Bu tümcenin çevirisi, AKP-CHP koalisyonu...

Derviş ekonomi uzmanı, ama nedense açılımla çok ilgili... İlginç değil mi?

Derviş, Türkiye’ye gelir de CHP’yi ziyaret etmez mi? Hem de genel seçimler yaklaşırken...

Kılıçdaroğlu-Derviş görüşmesi gerçekleşti. Kemal Bey, ABD’den gelen adaşına önce vekillik önerdi. Derviş kabul etmedi. Dışarıdan ekonomiden sorumlu bakan olabileceğini söyledi. İkili, bu konuda anlaştı.

Senaryo hiç de yabancı değil bizlere. Derviş, daha önce bakan olmuştu. Önce DSP’yi parçaladı, elli yedinci hükümet kundakladı. Ardından seçimler yapıldı, AKP iktidar oldu. Anlaşılacağı üzere on üç yıldır Türkiye’nin altını üstüne getiren, Cumhuriyet kurumlarını yıkan, PKK’yı azdıran, komşularımızın kan gölüne dönmesine neden olan, milletin malını talan eden, halkın parasını kutulayan, TSK’ya kumpaslar kuran AKP iktidarı Derviş’in yapıtıdır.

AKP iktidarının yolunu Kemal Derviş açtı. AKP de o yoldan koşar adım yürüdü.

AKP iktidarı zayıfladı. Ne olur ne olmaz iktidardan düşer de ABD karşıtı bir siyasal oluşum hükümet olursa hesaplar bozulur. BOP biter. ABD çıkarları zarar görür. İşi, rastlantılara bırakmamalı. Önceden önlem almalı. Derviş de bunun için siyaset gündeminde zaten.

Derviş... Hayır, mıdır, şer midir? Bugüne kadar hayırlı bir işini gören olmadı. Bundan sonra mı? Çok zor... Yeni bir çorap örmek için Türkiye’de...

DSP’den sonra CHP’yi kundaklamak için kolları sıvamış durumda. AKP-PKK’nın dolayısıyla da ABD’nin yolundaki çalı çırpıyı temizlemek için dolaşmakta ortalıkta...

Olmaz, olmaz demeyin olur da Derviş’in istediği AKP-CHP koalisyonu gerçekleşirse Derviş de ekonomiden, pardon açılımdan sorumlu olur. Daha önce yaptıkları, gelecekte yapacaklarının garantisidir.

CHP, hangi koşullarda olursa olsun AKP ile koalisyon kurmayacağını 7 Haziran seçimlerinden önce kamuoyuna açıklamalı. Seçmen; kime, neden oy verdiğini bilmeli...

Adil Hacıömeroğlu
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sema Çakır - 3 yıl önce
Derviş o kadar eminki kendinden, CHP’ye girmeden dışarıdan da kolayca mahvedebileceğini biliyor.
Avatar
Mustafa COŞAR - 3 yıl önce
Bu Derviş Türkiye’yi bitirmeye adeta and içmiş. Üstelikte ABD’de. Ama kucak açanlarda suç. Ekmelettin’e de böyle kucak açılmıştı. Sanki bu ülkede hiç adam yokmuş gibi. Bu kucak açanlar kendileri yeterince adam değilmiş gibi. İthale meraklılar.
Avatar
mustafa cenap aytepe - 3 yıl önce
bu adam türkiye için tehlike
Avatar
Özgen Kara - 3 yıl önce
Kemal Derviş - Kılıçdaroğlu görüşmesi ilginç değerlendirmelere yol açmaktadır. ABD'nin egemenliğindeki IMF kuruluşunun bir militanıdır Derviş. Daha önce Ecevit hükumetinde ekonomiden sorumlu üye olarak Türkiye'yi IMF sömürüsüne açan kişidir. O dönemde DSP'yi de parçalamış , meclisin dışına itmiştir. ABD , o sırada İstanbul Belediye başkanı olan RTE ile , Türkiye'nin geleceğini biçimlendiren görüşmeyi yapmıştır ve AKP hükumetini kurdurmuştur. Bu beceri , Derviş'in çabası sonucudur. Şimdi de AKP oylarının erimesi olasılığı karşısında ABD çıkarlarını koruyacak bir CHP- AKP ortaklığı oluşturulması yönünde hizmete soyunmuş görüntüsü vermektedir. CHP , böyle bir ortaklık içinde yer almayacağını kendi güvenilirliği için kamuoyuna bildirmelidir. Bu konu ayrıntılarıyla Adil Adalet Hacıömeroğlu 'nun yazısında.. Teşekkürler !..