Devlet Bahçeli haklıdır, tutarlıdır ve milli bir çizgidedir!


Soner Polat

Soner Polat

07 Temmuz 2015, 12:25

Etrafımızdaki ateş çemberinin daraldığı şu günlerde bütün ülke Meclis Başkanlığı seçimleri ile uyutuldu. Oysa ki Başkan’ın o ya da şu partiden olması gerçekte hiçbir şeyi değiştirmeyecekti. Emperyalist merkezler Kürt (ABD-İsrail) koridorunu tesis etmek için, Türkiye’deki siyasi belirsizliğin doruk noktasına ulaşacağı bu günleri beklemişlerdi. Stratejinin zaman, mekân ve kuvvet olmak üzere üç boyutu vardı. Zaman planlaması kendileri açısından mükemmel bir düzeydeydi!

Bugünlerde sözde Atatürkçü (!) ve Cumhuriyetçi (!) çevreler, arkalarına emperyalist merkezleri de alarak Devlet Bahçeli’yi yaylım ateşine tutuyorlar. Vay efendim, HDP (PKK) gibi sen de niçin yeni CHP’nin adayını desteklemedin!

Öncelikle bir gerçeğin altını kalın kalemle çizelim. HDP (PKK) ile içli dışlı olan ve bütünüyle Batı’nın denetimi altına giren yeni CHP, ülkenin güvenliği, birlik ve bütünlüğü açısından ciddi bir risk unsurudur. Bu yalın gerçeği fark eden Devlet Bahçeli, kendisine başbakanlık teklif eden yeni CHP’ye ilginç bir cevap vermiştir: “Siz kurucu ideolojiyi terk ettiniz; mebuslarınızın üçte biri HDP’li!”

Eğer, içinde bulunduğumuz kritik süreçte bir kişi, kuruluş ya da siyasi partinin bu topraklara bağlılığını test etmek istiyorsanız, Kürt koridoru karşısındaki duruşuna bakmalısınız. Bu sağlam bir referanstır ve yanılma şansınız yoktur! Maalesef, yeni CHP ve HDP (PKK) bu konuda tercihini Batı’dan yana yapmıştır. Koridora kalkan olmayı tercih etmişlerdir.

İzmir, Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve birçok yerleşim yerindeki CHP seçmeni Atatürk’e oy verdiğini sanarak, gerçekte emperyalist merkezlerin temsilcilerini ödüllendirmiştir. Bazıları, taze mebusları Murat Özçelik gibi HDP’ye (PKK) oy vererek, bir terör örgütüne fason bir yasal kılıf giydirmiştir. PKK politikalarına dokunulmazlık zırhı onların oyları ile kazandırılmıştır. Bu günahın vebali üzerlerindedir!

Devlet Bahçeli’nin Suriye’de ülkemizi bölmek için tezgâhlanan oyunlara karşı belirlediği siyasi çizgisinin ana hatları aşağıdadır:

PYD ve IŞİD arasında fark yoktur; ikisi de terör örgütü, ikisi de cinayet şebekesidir.

Türkiye her bakımdan kuşatma altındadır. Şimdiki hükümet ve kurulacak hükümet gelişmelere kayıtsız kalamaz! Aksi bir tavır vatana ihanetle eş değerdedir. Türkiye haklarını korumak için hiç kimseden izin almak zorunda değildir.

Bu bir savaş çağrısı değil, nefsi müdafaa ve milli güvenliğimizi sağlama alma, Türkiye’nin caydırıcılığını gösterme iradesidir!

Devlet Bahçeli ve MHP, bu açık ve net irade beyanı ile Türkiye cephesinde yer aldığını ispat etmiştir. Ülkenin birlik ve beraberliği konusunda hiçbir hassasiyeti olmayan çevrelerle arasına mesafe koymasından daha doğal bir şey olamaz!

Seçimde PKK için oy isteyen yazar, çizer, gazete ve televizyonların, önce aynaya dönüp kendilerine bakması gerekiyor. Sizler ulusal birliğimizin, PKK, Dersimli Kemal, Sezgin Tanrıkulu, Murat Özçelik, Selina Doğan, Mehmet Bekaroğlu ile korunabileceğine inanıyorsanız, bu sizin sorununuzdur ve hiç kimseyi bu garabete ortak etmeye hakkınız yoktur! Öncelikle rüştünüzü ispat etmek ve emperyalist merkezlerle aranızdaki hesabı kapatmanız gerekmektedir. Yeni CHP ve HDP (PKK) sizin eserinizdir. AKP’ye karşı gerçek, toplumsal ve milli bir muhalefetin oluşmasını sizler engellediniz!

Kimse kimseyi kandırmasın! Türkiye bölünme tehdidi altındadır ve geçmişin paradigmaları ile doğru ve yanlışı saptayamayız! Mevcut koşullar altında ülke bütünlüğünü savunan tüm güçler, kim ne derse desin ilerici, açılım, özerklik, koridor batağında çırpınanlar gericidir!

Seçim çalışması için gittiğim havuzlarla kaplı lüks sitede “ Boşuna çenenizi yormayın! Ben HDP’ye oy vereceğim!” diyen CHP’li zengin ve kibirli hanımefendi gerici, Gültepe semt pazarında, “Komutanım, ülkemiz bölünmesin! Oyum AKP’ye ama Allah sizin de yolunuzu açık etsin!” diyen, karayağız delikanlı ilericidir.

Atatürk’e karşı açıkça cephe aldığını, açılım politikaları ve HDP’yi (PKK) savunduğunu bile bile yeni CHP için internet siteleri üzerinden “oylar bölünmesin!” kara kampanyaları yürüten çeşitli meslek gruplarından kişiler gerici, Türklük değerleri ve vatan bütünlüğü için MHP’ye oy veren eğitimsiz ama milli duyguları yüksek kitleler ilericidir.

MHP’in Türkiye cephesi içinde yer almasının ülkemiz için altın değerinde olduğu kısa zaman içinde daha iyi anlaşılacaktır. AKP içindeki ilerici ve gerici güçlerin mücadelesi kıyasıya devam etmektedir. Yeni CHP ve ruh ikizi HDP (PKK), maalesef umutsuz vakalardır. TBMM dışında Vatan Partisi, milli cephede siperdedir.

Ülke bütünlüğünü sözde değil özde savunuyorsak, Devlet Bahçeli’nin ilkeli, hesaplı, tutarlı ve doğru bir rotada dümen tuttuğunu kabul etmeliyiz. Pusulasını şaşırarak sağa sola savrulanlar diğerleridir!

Amiral Soner Polat
ulusalkanal.com.tr
[email protected]


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selahattin - 2 yıl önce
kılıçdaroğlu bir amerikan görevlisidir. bahçeli bugüne kadar amerikan destekli rte nin hep desteğinde olmuştur.
Avatar
NAZIM TOPCU - 2 yıl önce
büyük yanılgı
Avatar
korkut türk - 2 yıl önce
sayin soner polat, devlet bahceli ile ilgili olarak bu yazinin tek bir kelimesine bile katilmiyorum.
Avatar
gerçek ülkücü - 2 yıl önce
devlet bahçeli akp yandaşı ve erdoğanın kankasıdır
Avatar
Selahattin Erden - 2 yıl önce
sn polat, bahçeli tutarlı bir adam değildir, yarın hemen 180 derece dönüverir.
Avatar
sydneyden turan - 2 yıl önce
ozan arif buyuk adammis bu bahceliye yillar once ne uldugunu yani adam olmadigini soylemisti. baska soze gerek yok. eline saglik sevgili soner polat.????
Avatar
Agah kutlu - 2 yıl önce
sayın komutan taktiksel planda tamam bazı çıkışları olumludur,ancak bir liderin millici olması için bu saydıklarınız yeterlimidir veya esas olanmıdır.bana göre millici olabilmesi için,en başta ülkenin yeniden tam bağımsız bir ülke haline getirmek için mücadele etmelidir.natoya karşı tutumunu netleştirmelidir,emperyalizme karşı mücadeleboyutlarını ortaya koymalıdırki ;daha sonra sizin dedikleriniz sırasıyla talep edilebilir .ancak bu esasları savunmayan bahçelinin milli duruşu düşünülebilir.
Avatar
mustafa cenap aytepe - 2 yıl önce
bay ami̇ral yanliş yerdesi̇n .....10 senedi̇r akp ni̇n yaptiklarina yol veren ki̇m hali̇mi̇ze bak ta öyle konuş