Devlet Bahçeli'ye çağrı


Oktay Yıldırım

Oktay Yıldırım

12 Temmuz 2014, 16:50

Sayın Devlet Bahçeli, teşkilatınıza yayınladığınız genelgede, “Başbakan; Barzani, İşçi Partisi, HDP, yandaş medya, havuzcu işadamları, DHKP-C, IŞİD, El Kaide, İmralı canisi, İsrail ve Müslüman katilleriyle ortaklık içindedir” buyurmuşsunuz…
Ben, gerçek milliyetçiliğin gereklerinin sadece İşçi Partisi’nde hayata geçirildiğine inanan ve bu yüzden partiye kayıt olan bir milliyetçi olarak bu yazıyı yazmayı üstüme vazife gördüm.

Keşke Lozan’a Gelseydiniz
Milliyetçilik milletinin onurunu savunmaktır. Berlin ve Lozan’da İşçi Partisi ve Talat Paşa Komitesi, Ermeni soykırımı iftiralarına karşı Türk milletinin onurunu savunurken, keşke siz de orada olabilseydiniz. Milliyetçilik fikrinin ideologudur Ziya Gökalp. Onu da bu suçlamayla yargıladılar. Bari onun hatırasına hürmeten ona ve Türk milletine sürülmeye çalışılan bu lekeye karşı mücadele etseydiniz. Milletvekiliniz, Yusuf Halaçoğlu İsviçre mahkemelerinde yargılanırken onun nazarında bütün Türk milletini savunanlar yine İşçi Partisi ve Talat paşa Komitesi’ydi. Milletvekiliniz rahmetli Mehmet Gül oradaydı, siz yoktunuz.
Çağrımızdır…
Geliniz, katılınız. Ermeni soykırımı yalanına karşı birlikte mücadele edelim. Ama dikkatimi muciptir, cumhurbaşkanlığı adayınız, Tayyip Erdoğan’ın taziye açıklamasını destekliyor. Sizin dikkatinizi çekmedi mi?
Türk milletini 1,5 milyon Ermeni’yi katletmekle suçlayan ve her fırsatta karalayan Orhan Pamuk’u da savunuyor. Duymadınız mı?
Her konuşmasında Başbakan ile ne kadar sıkı dost olduğunu anlatıyor. Danışmanlarınız hatırlatmadı mı?
Bu durumda Başbakan ile ortak olan kimdir?

PKK ile Ortak Olanlar Açılımcılardır
İşçi Partisi’nin PKK, HDP, İmralı ve Barzani ile de ortak olduğunu söylemişsiniz…
Unutmuş olmalısınız, Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğiniz Ekmeleddin İhsanoğlu PKK açılımını savunmaktadır. Tıpkı PKK gibi… Tıpkı AKP ve ABD gibi… Tıpkı Türkiye’nin bütün düşmanları gibi… Siz kendi ağzınızla başka bir şey söyleseniz de kurumsal olarak desteklediğiniz adayınız böyle diyor. Sizce PKK ile ortak olan kimdir? İşçi Partisi mi, açılım savunucuları mı?
Çağrımızdır…
Adayınız ve sarf ettiği vaatler milli değildir. Tabanınızdaki samimi vatanseverler bunu onaylamamaktadır. İsyan halindedirler, çok geç olmadan bunu görünüz. Geliniz, Milli cepheye katılınız, ABD ve PKK planlarına karşı birlikte duralım…

PKK: “En Çok İP ile Savaştık”
Öte yanda KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu daha bundan birkaç ay önce şöyle demişti: “PKK ilk çıktığından beri en fazla çatıştığı güçlerden biri İşçi Partisi’ydi…” Neden başka bir partinin adını vermiyor?
Bunu söylemişti çünkü Abdullah Öcalan’ın bir Türk subayının karşısında iki büklüm olduğu görüntüler yayınlanıyor, akil adamlar gittikleri her yerde vatansever Türk gençleri ve İşçi Partisi örgütleri tarafından protesto ediliyordu. O protestocuların içinde binlerce ülkücü genç de vardı.
O günlerde sadece PKK’nın değil Başbakan’ın da hedefiydik. Sanırım bunu da unutmuş olmalısınız, o günlerde Başbakan ve PKK sadece bize değil, size de benzer sözlerle saldırıyor, hatta MHP ve İşçi Partisi’ni aynı tarafta olmakla suçluyordu. Unuttunuz mu? Ne değişti, koşullar mı?
İşçi Partisi hala aynı yerde duruyor, ama bugün Başbakan’ın yerine, onun o günlerde yaptığı suçlamaları siz yapıyorsunuz.
Merakımı muciptir, acaba bu tutum değişikliğinizin, Ekmeleddin Bey’i aday göstermek zorunda kalmanız ve tabanınıza bunu bir türlü anlatamamanızla bir ilgisi var mıdır?
Bugün ortak aday çıkardığınız CHP, 1991 yılında PKK ile anlaşıp onların siyasi uzantılarını Meclise taşıdı. Ama… Abdullah Öcalan sorgusunda anlattı, “aynı teklifi daha önce Doğu Perinçek’e yaptık, tenezzül etmedi, elinin tersiyle reddetti” dedi. Sadece ona değil, İşçi Partisi ABD’nin ya da başka bir gücün gayri milli tekliflerine de tenezzül etmez. Bunları bilmiyor musunuz?
Biz hala PKK ile savaşıyoruz. Sözle değil… Etimizle, kanımızla… Temsilcilerimiz, il başkanlarımız öldürülüyor. Diyarbakır Meydanında Türk bayraklarıyla yapılan son miting 2007 yılında İşçi Partisi tarafından yapıldı. Her yer kırmızı beyazdı. PKK mitingi engellemeye çalışıyordu. Ama başaramıyordu. Unuttunuz mu o mitingi?
Çağrımızdır…
Geliniz ve bu milli mücadeleye siz de katılınız. Aksi PKK’ya yardım etmektir. O bayrakları tekrar dalgalandıralım, o mitingleri ABD’ye ve AKP’ye rağmen birlikte yapalım.

IŞİD ve İsrail’in Ortakları Suriye ve ırak’ı Bölmeye Çalışanlardır
IŞİD ve İsrail ile de ortak olduğumuzu buyurmuşsunuz. Sanırım yine unutmuş olmalısınız. Amerikan askerleri Irak’ta 1,5 milyon Müslüman’ı öldürüp bir o kadar Müslüman kadına tecavüz ederken buna cepheden karşı çıkan İşçi Partisiydi. AKP, ABD ve IŞİD Suriye’yi bölmeye çalışırken, elleriyle Müslüman kalbi yerken, İşçi Partisi Esad’ın vatan mücadelesini savunuyordu. Ve yine unutmuş olmalısınız, o günlerde siz Suriye’ye müdahaleyi bile dillendiriyordunuz.
Şu anda da belki farkında değilsiniz ama IŞİD sayesinde Barzani Irak’ın petrollerini yağmalayıp AKP ile birlikte İsrail’e satıyor. İşçi Partisi her cepheden buna muhalefet ediyor. Lütfen hafızamı bağışlayınız, siz bu konuda ne tavır göstermiştiniz? Ben hatırlayamıyorum…
Ama olsun… Kırgınlığımız yok… Çağrımızdır…
Lütfen geliniz ve Milli cepheye katılınız. Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını meşrulaştırmak için ortaya çatı adayı sürmekten vazgeçiniz… Sizi bekliyoruz…

AKP Ortakları Silivri’ye Hiç Gelmediler
Silivri… Orası AKP’ye karşı muhalefetin merkeziydi. Türk ordusu yargılanıyordu. Yüz binlerce insan Silivri kapılarına dayanmıştı ve içlerinde binlerce samimi milliyetçi, ülkücü de vardı. Ama siz Sayın Bahçeli, neredeydiniz? Kurumsal olarak orada varlık beyan ettiniz mi?
Hatta partinizin milletvekili olan Sayın Engin Alan yargılanırken, “darbeciler ayıklansın” demeçleri veriyordunuz. Biz şaşırıyor ve üzülüyorduk.
AKP 29 Ekimleri, 19 Mayısları Türk milletinin hafızasından silmeye çalıştığında, İşçi Partisi ve onun gençlik örgütleri, yüz binlerce Türk gencini meydanlara indirdi. En önde onlar vardı. Binlerce ülkücü ve samimi milliyetçiyle omuz omuzaydılar, ama siz… Siz Sayın Bahçeli, yoktunuz. Kurumsal olarak da bireysel olarak da…
Olsun, ziyanı yok Sayın Bahçeli… Çağrımızdır…
Geliniz o bayrakları birlikte sallayalım.

İşçi Partisi, Türk Milletinin Fedailerinin Partisidir
İşçi Partisi bir fedailer partisidir. Her şeyini verenlerin partisidir. Genel Başkanı bile bütün malını mülkünü bağışlamıştır da kirada oturmaktadır. Özel terzileri, milyonluk kravatları, antika arabaları yoktur. Mahkemede açıkladı, mal varlığı sadece 10 bin kitaptan ibarettir. Şayet dediğiniz gibi AKP ile ortak olunsaydı bu fedakârlıklara gerek kalır mıydı?
Sayın Devlet Bahçeli…
Amacımız, Batı emperyalizmine, bölücülüğe ve gericiliğe karşı bir milli cephe oluşturmaktır. Atatürk’ün başlattığı Türk devrimini tamamlamaktır. Ve o cephe aslında oluşmuştur. Sadece “ben de varım” demek gerekiyor. Sizin özünde çok iyi bir insan olduğunuza eminim. Vatan mücadelesi, bu vatanın bütün evlatlarının sorumluluğudur. O mücadelede size de yer var.
Lütfen… Lütfen geliniz… Durduğunuz yer, yer değildir. O yüzden, oradan bakınca bu sözler çıkıyor ağzınızdan…
Selam ve saygılarımla…

Oktay Yıldırım
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mdd - 3 yıl önce
kalemine, yüreğine sağlık oktay kardeş
Avatar
che - 3 yıl önce
mhp ve bbp türevi partiler ümmetçi osmanlıcı emperyalist kafasında güce tapan ideolojilerle hareket eder. milliyetçilik değil bu. işçi partisi atatürk milliyetçiliği ve ulus devleti gereği halkçı yapısı ile bu ülkenin tek çaresi konumundadır.
Avatar
emek - 3 yıl önce
mi̇lli̇yetçi̇li̇k,mi̇lli̇ olmak atip tutmakla olmuyor sayin bahçeli̇...
Avatar
musti - 3 yıl önce
bahçeli milliyetçilikten geçinen bir zavallı başka bir şey değil