banner1199

banner1197

Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması

Ankara ile Washington arasında yaşanan krizle ilgili ABD'den yeni bir açıklama geldi. ABD Başkan Yardımcısı Pence "Türkiye, Başkan Trump'ın kararlılığını test etmemeli" dedi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise “Türkiye’nin ek ithalat vergileri yanlış yönde atılmış bir adım. Rahip Brunson serbest bırakılsa dahi vergiler indirilmeyecek" dedi.

DÜNYA 16.08.2018, 12:55 16.08.2018, 12:53

ABD'den Türkiye'ye yönelik tehdit açıklamaları gelmeye devam ediyor. 

ABD Başkan Yardımcısı Pence "Rahip Brunson masum bir adam adalet onun serbest bırakılmasını istiyor. Türkiye Trump'ın kararlılığını test etmemeli." diyerek yeni bir tehdit savurdu.

Bir başka açıklama ise Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders'dan geldi.

Sözcü "Türkiye’nin ek ithalat vergileri üzücü. Yanlış yönde atılmış bir adım. Bizimki ulusal güvenlik nedeniyle atılmış bir şey. Onlarınki bizimkine yanıt. Desteklemiyoruz.” dedi. 

"Rahip Brunson’in bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak. Bu mesele ayrı." diyen sözcü "Bizim ulusal güvenliğimizle ilgili Fakat Brunson’in serbest kalması durumunda Türk yetkililere uygulanan yaptırımları kaldırmayı düşünürüz” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Sözcüsü: “Türkiye’deki liranın değer kaybı ve ekonomide sorunlarla ilgili bizim ilgimiz yok. Bu uzun süreli kendi başlarına yarattıkları bir gidişat" savunmasını da yaptı.

Bir başka açıklama da ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'den geldi. Nauert, 7 Eylül'de Türkiye’de yapılması planlanan zirveye ilişkin konuştu. Nauert, Rusya-Türkiye-Fransa-Almanya dörtlü zirvesinin Birleşmiş Milletler nezdindeki Cenevre sürecinin yerini alamayacağını söyledi.

ulusal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P