banner1198

banner1199

banner1197

Beyaz Saray'da 'acil durum': Telefonları çıkarın!

Beyaz Saray yönetiminin, medyaya bilgi sızmasını önlemek için Beyaz Saray çalışanlarının telefonlarını incelediği belirtildi

DÜNYA 28.02.2017, 10:16 28.02.2017, 11:23
Beyaz Saray'da 'acil durum': Telefonları çıkarın!

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD medyasıyla olan savaşı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Beyaz Saray'daki basın toplantısına CNN ve The New York Times başta olmak üzere bazı basın kuruluşlarının temsilcilerini kabul etmeyen Beyaz Saray yönetimi, şimdi de 'içeriden' sızan bilgileri kontrol altına almaya çalışıyor.

CNN'de yer alan habere göre Başkan Donald Trump, Basın Sekreteri Sean Spicer'ın Beyaz Saray çalışanlarının telefonlarının kontrol edilmesi yönündeki kararını onayladı. Karara göre, Beyaz Saray'da görev yapan danışmanlar ve çalışanların cep telefonlarını incelenerek herhangi bir gazeteciyle mesajlaşıp mesajlaşmadıkları veya kriptolu yazılımlar bilgi sızdırıp sızdırmadıkları incelenecek.

Kararın Beyaz Saray'dan medyaya sızan bilgilerin sıklaşmasından sonra alındığı belirtilirken, Basın Sekreteri Sean Spicer'ın ilk uygulamalardan birine imza attığı ifade edildi.
Politico'nun haberine göre Spicer, 'acil durum' kodlu bir toplantı planlayarak bazı Beyaz Saray görevlilerini toplantıya çağırdı. Spicer, daha sonra çalışanların telefonlarını masaya bırakmalarını isteyerek medyaya herhangi bir bilgi sızdırmadıklarını kanıtlamalarını talep etti.

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde sızıntılar konusunda istihbarat örgütlerine yüklenmiş, gizli bilgilerin medyaya sızdırılmasının suç olduğu yönünde uyarılar yapmıştı./habertürk

Yorumlar (1)
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
Amerika gerçek yüzünü ne güzel sergiliyor. Özgürlük düşmanına HAYIR! diyoruz. *matematikçi, bilim uzmanı*
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P