banner1199

banner1197

banner1203

İran'dan IŞİD açıklaması: Sona erdi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, devlet televizyonunun canlı yayınında yaptığı konuşmada terör örgütü IŞİD'in sonunun geldiğini açıkladı.

DÜNYA 21.11.2017, 10:53 21.11.2017, 15:03
İran'dan IŞİD açıklaması: Sona erdi

Ruhani'nin açıklaması terör örgütü IŞİD'in Suriye ve Irak'taki üst üste yenilgilerinin ardından geldi.

IŞİD’in elinde bulundurduğu son kalesi ve stratejik öneme sahip Ebu Kemal terör örgütünden tamamen temizlend. Suriye Oradusunun kontrolüne geçen kentte artık Suriye bayrağı dalgalanıyor.

Ebu Kemal operasyonunu yöneten İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani operasyonun tamamlandığı ve IŞİD’in Suriye’deki son kalesinin düştüğü haberini İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney’e yazdığı mektupla bildirdi.

General Süleymani’nin yazdığı mektup şu şekilde:

Bismillahhirrahmanirrahim

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei'ye hitaben aşağıdaki şekilde önemli bir mesaj yayınladı:

"Bismillahhirrahmanirrahim

انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا

Hazret-i Ayetullahul-Uzma İmam Hamanei

İslam İnkılabı'nın cesur ve aziz Rehberi'nin mübarek huzurlarına

Selam Aleyküm

6 yıl önce İslami Muhammedi (sav)ın gerçek biçimde anlayıp, kavrama halaveti ve fırsatını Müslümanlardan alan Emirel-Müminin (as) dönemindeki fitnelere benzer ve Siyonizm ve Emperyalizm zehrine batırılmış tehlikeli bir fitne, yıkıcı bir fırtına gibi İslam aleminde etkili oldu.

Bu tehlikeli ve zehirli fitne, İslam dünyasında geniş şekilde yangın çıkarmak ve Müslümanları birbirine düşürmek amacıyla İslam düşmanları tarafından oluşturuldu. "Irak Şam İslam Devleti" adı altında faaliyete geçen bu habis hareket ilk aylarda,  İslam dünyasının iki etkin ve belirleyici ülkesi olan Irak ve Suriye'yi bu iki Müslüman ülkenin on binlerce gencini kandırmak suretiyle çok tehlikeli krize duçar edip, bu ülke topraklarından yüzlerce bin kilometre karelik bir alanı binlerce köy, kent ve önemli vilayetlerin merkez kentleriyle birlikte işgal ederek, bu ülkede yollar, köprüler, rafineriler, petrol ve doğal gaz kuyuları ve hatları, elektrik santralleri gibi bu ülkelerde binlerce önemli alt yapı tesislerini ve fabrikaları tahrip etti ve çok değerli tarihi eserler ve milli medeniyete sahip önemli kentleri bu eserlerle birlikte bombalayarak yok edip, yaktı.

Meydana gelen Hasar miktarı ilk incelemelere göre 500 milyar doları aşkındır.

Bu olayda, gösterilmeyecek çok acı ve elim cinayetler işlendi; çocukların kafasının kesilmesi, erkeklerin ailelerinin gözü önünde diri diri yakılması, masum kadın ve kızların alıkonulup, saldırıya maruz kalması ve yüzlerce gencin diri diri yakılıp, toplu biçimde kafaları kesilmesi gibi.

Bu zehirli fırtınadan dolayı şaşkınlık yaşayan bu ülkelerin Müslüman halkının bir kısmı, tekfirci canilerin keskin kılıçlarına kurban olurken milyonlarca kişi de yerinden edilerek, diğer bölgeler ve ülkelere gitmek zorunda kaldılar.

Bu kara fitnede, binlerce cami ve Müslümanların kutsal merkezleri yerle bir oldu, bazen de cami içindeki cami imamı ve insanlarla birlikte havaya uçuruldu.

6 bini aşkın kandırılmış genç İslam'ı savunma adına bomba yüklü araçlarla kendilerini camilerde, meydanlarda, okullarda, hatta hastaneler ve Müslümanların kamu merkezlerinde infilak ettirdiler ki bu cinayetler sonucu on binlerce masum kadın, çocuk ve erken şehit oldu.
Bütün bu cinayetler, şu an ABD Başkanlığını yapan en üst düzey Amerikan yetkilisinin itirafına göre; ABD ile bağlantılı örgütler ve liderler tarafından tasarlanarak, uygulandı. Bu yöntem hala da ABD'nin şimdiki liderlerince planlanıp, uygulanmaktadır.

Yüce Allah'ın lütfu ve Resulü Peygamber Efendimiz (sav) ve kıymetli Ehl-i Beyt (as)ın özel inayeti ile bu kara ve tehlikeli komplonun başarısız kalmasına tüm imkanların bu zehirli fırtınaya karşı seferber edilmesine neden olan zat-ı aliniz ile büyük taklit mercii Ayetullahul-Uzma Sistani'nin hakimane ve akıllıca liderliğiniz ve yol göstermeleriniz sebebiyet verdi.

Kuşkusuz Irak ve Suriye hükümetlerinin dayanaklığı ve mukaddes Haşdi Şabi başta olmak üzere bu iki ülkenin gençleri ve ordu güçleri ile diğer ülkelerin Müslüman gençlerinin çok sayıda iftihara imza atan Seyyid Lider Sayın Nasrallah'ın liderliğindeki Hizbullah'ın ekseninde ve kudretli varlığıyla gösterdiği direniş, bu tehlikeli olayın bozguna uğratılmasında belirleyici rol ifa etti.

Muhakkak, İslam Cumhuriyeti'nin muhterem Cumhurbaşkanlığı, Meclis, Savunma Bakanlığı ve diğer askeriye ve güvenlik teşkilatları dahil İran İslam Cumhuriyeti'nin hizmetçi hükümeti ve halkının yukarıda ismi geçen ülkelere hükümetleri ve milletlere yardımları değerli rolü takdire şayandır.

Bendeniz bu meydanda zat-ı aliniz tarafından görevlendirilmiş bir asker olarak,  IŞİD'in son kalesi olan Ebu Kemal harekatının bu Amerikan-Siyonist örgütün bayrağının indirilmesi ve Suriye bayrağının dalgalandırılmasıyla bitmesinin ardından, bu lanet olası ve habis şecerenin istilasının son bulduğunu ilan ediyorum ve bu meydandaki tüm komutanlar ve mücahitler ve binlerce İranlı, Iraklı, Suriyeli, Lübnanlı, Afgan ve Pakistanlı harem savunucusu şehit ve gaziler adına bu büyük ve belirleyici zaferi, zat aliniz ve İslami İran'ın büyük halkına, mazlum Irak ve Suriye milletleri ve dünyanın diğer Müslümanlarına tebrik ediyor ve bu büyük zaferden dolayı Allah dergahı önünde şükür secdesine varıyoruz.

وَ مَا النَّصرالّا مِن عِندِالله العَزِیزِ الحَکِیم

Asker ve evladınız

Kasım Süleymani"

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)