banner1198

banner1199

banner1197

İtalya uçuşlarda elektronik cihaz kısıtlaması getirmeyecek

İtalya, Amerika ve İngiltere'nin uçak kabinlerinde bazı ülkeler için getirdiği elektronik cihaz kısıtlamasını ülkeye yapılan uçuşlarda uygulamama kararı aldı. Bu arada konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan "Güvenlik tedbirleri alınmak zorunda ama herkesi bu kapsama alacaksınız." ifadelerini kullandı.

DÜNYA 23.03.2017, 21:40 24.03.2017, 15:11
İtalya uçuşlarda elektronik cihaz kısıtlaması getirmeyecek

Amerika ve İngiltere'nin aralarında Türkiye'nin de olduğu bazı ülkelere getirdiği uçak kabinlerinde elektronik cihaz kısıtlaması ile ilgili tartışmalar sürerken, farklı ülkeler de konuyla ilgili kararını vermeye başladı.

İtalyan sivil havacılık yetkilileri yaptıkları toplantıda İtalya'ya yönelik uçuşlarda ABD ve İngiltere'nin uygulamaya koyduğu gibi bir kısıtlamaya gerek olmadığına karar verdi.

Güvenlik önlemlerinde herhangi bir değişikliğe gitmeyen  İtalya'da, mevcut kuralların süreceği ve sürecin takip edileceği belirtildi.

ABD, aralarında Atatürk Havalimanı'nın da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden yapılan direkt uçuşlarda kabin içine dizüstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı.

Konuyla ilgili Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan da bir açıklama geldi. ABD ve İngiltere'nin yasağıyla ilgili konuşan Ulaştırma Bakanı "Güvenlik tedbirleri alınmak zorunda ama bu tedbirleri alırken herkesi bu kapsama alacaksınız." ifadelerini kullandı.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P