banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Katolik Kardinal tacizden ceza aldı

Avustralya Kardinalı George Pell, iki erkek çocuğunu taciz etmekten 6 yıl hapis cezasına çaptırıldı. 77 yaşındaki Pell, Katolik dünyasında çocuklara yönelik suç işleyen en üst makamdaki kişi olarak cezaevine gönderildi

DÜNYA 13.03.2019, 16:25

Avustralya Kardinali George Pell, iki erkek çocuğuna tacizde bulunduğu tespitiyle yargılandığı davada 6 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

Avustralya Kardinali George Pell, aynı zamanda eski Vatikan Ekonomi Bakanı'ydı.

Pell, 1996-2001 yıllarında başpiskoposluk yaptığı dönemde 13 yaşındaki iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan suçlu bulundu.

Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal Pell, Katolik dünyasında çocuklara istismar suçu işleyen en üst makamdaki kişi olarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme önünde kararın açıklanmasını cep telefonlarından canlı izleyen ve zaman zaman duygusal anlar yaşayan cinsel taciz mağdurları, kararın açıklanmasının ardından sevince boğuldu.

Kararın ardından mağdurlardan Rob House kameralara konuştu. House “Bence çok güzel, hangi makamda olurlarsa olsunlar çocukları taciz edenlerin kurtulamayacağına dair tüm dünyaya güçlü bir mesaj verdi. Eğer çocuklara karşı suç işlerseniz mutlaka yakalanırsınız ve cezalandırılırsınız” dedi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P