banner1199

banner1197

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin 70. kuruluş yıldönümü

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin 70. kuruluş yıldönümünde Başkent Pyongyang'da görkemli bir tören düzenlendi. Askeri geçit törenini ülkenin lideri Kim Jong Un da izledi. Diplomatik temasımızın olmadığı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nden Türkiye'ye davet vardı. Vatan Partisi ve Vatan Partisi'nin gençleri, Öncü Gençlik kutlamaları davetli olarak yerinde izledi.

DÜNYA 10.09.2018, 19:39
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, 70'nci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Aylardır hazırlıkları yapılan kutlama törenlerinin merkezi başkent Pyongyang oldu. Kutlamalarda, bu kez önceki yılların aksine ağır silahlara yer verilmedi. Törende birkaç tank dışında uygun adım yürüyen askerler yer aldı. Uzun menzilli füze bataryalarına yer verilmeyen bu yılki kutlamalarda daha çok sivillere ve ekonomik kalkınmaya vurgu yapıldı.

Birçok ülkenin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile diplomatik teması yok. Türkiye de o ülkelerden biri. Kore'nin kuzeyi adeta dış dünyaya kapalı. Ancak bu ülkeden Türkiye'ye kutlamalar için bir davet geldi. Vatan Partisi Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nde Türkiye'yi temsil etti. Parti'nin gençlik kolu Öncü Gençlik de heyete eşlik etti.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cem Dikmen başkanlığındaki heyet sadece töreni takip etmek için orada değil. Bir dizi temaslarda bulunacak olan Vatan Partisi heyeti, Kore devlet yetkilileriyle önemli görüşmeler yapacak. Görüşmelerin ana gündem maddesi Amerikan emperyalizme karşı mücadele olacak.

Vatan Partisi heyeti Koreli yetkililere Türkiye'nin vatan savaşını da anlatacak. Genel Başkan Doğu Perinçek'in KDHC devlet Başkanı Kim Yong Un'a gönderdiği hediye yetkililere teslim edilecek.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile güçlü ilişkilere sahip olan Vatan Partisi, 1993 yılında Genel Başkan Doğu Perinçek başkanlığındaki heyet Kore'yi ziyaret etmiş ve devlet başkanı Kim İl Sung ile görüşmüştü. ulusal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P