banner977

banner1066

Las Vegas'taki silahlı saldırının bilançosu artıyor

Amerika'nın Las Vegas kentindeki silahlı saldırının bilançosu artıyor. Ölü sayısı 59'a yükseldi. Ülke tarihinin en kanlı gecesinin ardından Amerika'da ulusal yas ilan edildi. Bu arada eylemi IŞİD üstlendi ancak FBI, "saldırganın terör örgütü bağlantısı yok" dedi. Öte yandan, saldırıyı düzenleyen Stephen Paddock'un multimilyoner bir emlak yatırımcısı olduğu öne sürüldü.

DÜNYA 03.10.2017, 17:17
Las Vegas'taki silahlı saldırının bilançosu artıyor

Amerika'nın tarihinin en kanlı saldırısında ölü sayısı artıyor. Las Vegas kentinde bir konsere düzenlenen silahlı saldırıda 59 kişinin öldüğü açıklandı.

Las Vegas Şerifi Joe Lombardo yaptığı açıklamada yaralı sayısının ise 527 olduğunu duyurdu. Saldırganın olay sırasında kullandığı otel odasında 16 otomatik tüfek bulunduğunu aktaran şerif, FBI'ın çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Öte yandan saldırıyı kendi haber sitesi üzerinden terör örgütü IŞİD üstlendi. Ancak FBI, saldırganın terör örgütü ile bağlantısı olmadığını açıkladı. 

Failin kimliğinin belli olmasının ardından ise yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son iddia 64 yaşındaki Amerikan vatandaşı Stephen Paddock'un multimilyoner olduğu yönünde. Saldırganın erkek kardeşi, Paddock'un multimilyoner bir emlak yatırımcısı olduğunu öne sürdü.

Olayın şokunu yaşayan Amerika'da ise ulusal yas ilan edildi, bayraklar yarıya indirildi. Yas, 6 Ekim'e kadar sürecek. Amerikan Başkanı Donald Trump da yarın Las Vegas'ı ziyaret edecek.

Ülke Las Vegas şokunu atlayamadan başka bir bölgeden de saldırı haberleri geldi. Kansas eyaletindeki üniversite yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Emniyet Müdürü Anthony Brixius, saldırıda yaklaşık 20 el ateş açıldığını aktardı.

Peş peşe gelen silahlı saldırılar Amerika'da bireysel silahlanma konusunda tartışmalara neden oldu...


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P