banner1199

banner1197

Maduro'dan BM'ye 'suikast girişimini soruşturun' çağrısı

Venezuela Devlet Başkanı, kendisine yönelik 4 Ağustos'ta gerçekleşen suikast girişiminin Birleşmiş Milletler tarafından soruşturulmasını istedi. Nicolas Maduro "Soruşturmanın bütün sonuçları, bu saldırının ABD topraklarında planlandığını gösteriyor. " diye konuştu.

DÜNYA 27.09.2018, 09:40 27.09.2018, 18:10

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 4 Ağustos'ta kendisine yapılan suikast girişiminin Birleşmiş Milletler tarafından soruşturulmasını istedi. Maduro, Saldırının ABD topraklarında planlandığını ifade etti.

BM Genel Kurulu'na hitap eden Maduro, suikast girişiminde kendisinin yanı sıra ülkesinin üst düzey yetkililerinin de hedef alındığı hatırtlattı. Yürütülen soruşturma sonrası 28 kişinin yakalandığını belirtti.

Yakalananların tamamının suçlarını itiraf ettiğini vurguladı Maduro. "Soruşturmanın bütün sonuçları bu saldırının ABD topraklarında finanse edildiğini ve planlandığını gösteriyor." diye konuştu.

"Saldırganlar eğitimlerini Kolombiyaki yetkililerin koruması altında aldıklarını itiraf etti" ifadelerini kullandı.   

Venezuela'nın, uluslararası bir soruşturma için bütün kapılarının açık olduğunu belirtti Maduro. "Birleşmiş Milletler'den, terörist saldırı girişiminin sorumlularını ortaya çıkaracak uluslararası nitelikte bir soruşturma açmasını istiyorum" dedi.


ulsual.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P