banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

NATO'dan Putin'e yanıt

Vladimir Putin'in NATO çıkışına yanıt NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den geldi. Karadeniz'deki NATO varlığının arttırılacağını söyleyen Stoltenberg bu kararın Rusya'ya karşı bir provokasyon olmadığını iddia etti.

DÜNYA 17.02.2017, 18:58

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "NATO'nun amacının Rusya'yı provoke etmek" şeklindeki sözlerine NATO'dan yanıt geldi.

Brüksel'deki NATO Savunma Bakanları toplantısının ardından açıklama yapan Genel Sekreter Jens Stoltenberg, NATO'nun Karadeniz'deki varlığının güçlendirildiğini söyledi.

Stoltenberg, bu kararın Rusya'ya karşı bir provokasyon anlamına gelmediğini vurguladı. 

Stoltenberg, Rusya'nın, Gürcistan'ın Abhazya ve Güney Osetya bölgelerini tanıma kararından geri dönmesini ve kuvvetlerini Gürcistan'dan çekmesini de istedi.

NATO mevzilenmesinin savunma amaçlı ve ölçülü olduğunu savunan Stoltenberg "Amacımız, ihtilafı provoke etmek değil önlemek." ifadelerini kullandı.

Konu, dün yapılan G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında görüşen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson  ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un da ana gündem maddesiydi.

Toplantıdan sonra açıklama yapan Tillerson Rusya'dan Ukrayna konusunda Minsk Anlaşması'nın şartlarına uymasını isterken, Lavrov da Rusya'ya uygulanan yaptırımların toplantıda görüşülmediğini ifade etti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P