banner977

banner1066

Palmira, terör örgütü IŞİD'den alındı

Russia Todaytelevizyonu, Palmira’da IŞİD’den kurtarılan Emir Fahreddin Kalesi’nin görüntülerini yayınladı. Görüntülerde Suriye ordusu askerleri tarihi kalıntıların üzerinde görülüyor. Bu arada Debka isimli internet sitesi "Esad Arap Birliği'ne yeniden çağrılabilir" iddiasını ortaya attı.

DÜNYA 02.03.2017, 17:38 02.03.2017, 17:50
Palmira, terör örgütü IŞİD'den alındı
EMİR FAHREDDİN KALESİ, SURİYE ORDUSUNUN KONTROLÜNDE

Rus televizyon kanalı Russia Today Palmira şehrinin üzerinde bir tepede yer alan Emir Fahreddin Kalesi'nin terör örgütü IŞİD'den kurtarıldığını duyurdu. Televizyon kanalında yayınlanan bu görüntülerde Suriye ordusu askerleri Palmira şehrine tepeden bakan kaledeki tarihi kalıntılar arasında görülüyor. 

Russia Today haberinde Palmira antik kentine hakim birçok tepenin kontrol altına alındığı belirtildi. Haberde, kale el yapımı patlayıcılar ile dolu olduğu için yerleşik birlik tutulmadığı, fakat patlayıcıların bulunduğu madenlerin de kontrol altında olduğu bilsine de yer verildi.

Suriye ordusunun 24 saat içinde UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen antik şehir de dahil olmak üzere tüm Palmira bölgesini kontrol altına alması bekleniyor.

ESAD'IN ARAP BİRLİĞİ TOPLANTISINA ÇAĞIRILACAĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan, İsrail gizli servisi MOSSAD'a yakınlığı ile bilinen DEBKA sitesi de Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Arap Birliği'nin Mart ayında yapılacak olan toplantısına davet edilebileceğini iddia etti. 

Mısır parlamentosunun Arap dünyası ile ilişkiler komitesinin Suriye'nin Arap Birliği'ne yeniden alınması için bir girişim başlattığını duyuran sitede diğer Arap liderlerin bazılarının da bu girişime destek verdiği söylendi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P