banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Rusya'nın yardımları tedirgin etti

Rusya’nın Suriye’ye yönelik askeri yardımlarını artırması NATO ve Amerika’da panik yarattı. NATO ve Washington yönetimi “Suriye'de artış gösteren Rus askeri varlığından” endişe duyduklarını açıkladı. Açıklamalara Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan yanıt geldi. Lavrov “Rusya, Suriye’ye hem askeri teçhizat hem de insani yardım malzemesi gönderiyor” dedi.

DÜNYA 11.09.2015, 16:34 11.09.2015, 16:35
Rusya'nın yardımları tedirgin etti

 Rusya, Amerika’nın Suriye’yi bölmeye yönelik girişimlerine karşı Şam yönetimine desteğini artırıyor. Bu durum en çok da Amerika ve NATO’da rahatsızlık yaratıyor.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Prag’da yaptığı açıklamada Rusya'nın Suriye'deki askeri varlığını artırdığına dair çıkan haberlerden endişe duyduğunu açıkladı. Böylesi bir gelişmenin çözüme katkısı olmayacağını iddia etti.

Washington yönetiminden de konuya ilişkin ardı ardına açıklamalar geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Amerika’nın kaygılarının Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a iletildiğini söyledi. Beyaz Saray sözcüsü Eric Schultz da “Biz Rusya’nın Esad rejimine vereceği desteğin doğru olmadığını açıkça belirttik” ifadesini kullandı.

NATO ve Washington’dan gelen açıklamalara Moskova yanıt verdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkesinin Suriye’ye hem askeri teçhizat hem de insani yardım gönderdiğini açıkladı.

Kerry ile dün yaptığı telefon görüşmesine gönderme yapan Lavrov ''Kerry, tuhaf bir fikir öne sürdü. Beşar Esad'ı terörle mücadelede desteklemenin yalnızca IŞİD'i güçlendirdiğini ifade etti. Bu çok ters bir mantık” sözlerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
karabay 4 yıl önce
kendilerinin; suriye rejimine karsi olanlari desteklemelerinin, baska ulkelere rahatsizlik verebilecegini hic dusunmuyorlar. kendi rahatlari yerinde olsun yeter. insanlar oluyor..goc ediyor..sefalet icinde yasamaya calisiyor..butun bunlarin kiymet-i harbiyesi yok!
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P