banner1198

banner1199

banner1197

Suriye halkı ayakta: Golan'la ilgili kararlara yalnız biz karar veririz

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ni tanıma kararının ardından Suriye'de halk sokağa çıktı. Trump'ı ve İsrail'i protesto eden Suriyeliler ellerinde Suriye ve Filistin bayrakları ile Esad posterleri taşıdı

DÜNYA 26.03.2019, 15:05 26.03.2019, 17:09
Suriye halkı ayakta: Golan'la ilgili kararlara yalnız biz karar veririz

Şam, Humus, Süveyde, Kamışlı ve Dera meydanlarında toplanan Suriyeliler, on yıllardır İsrail’in dayatma ve baskılarına maruz kalan Golanlılarla tam dayanışmanın altı çizdi. Aynı zamanda Golan Tepeleri’nin Suriye toprakları olduğu ve İsrail’in tüm çabalarına rağmen er ya da geç anavatanı Suriye’ye döneceği vurgulandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Suriye halkı, ABD Başkanı Trump'ın Golan’a ilişkin ilanının keskin ifadelerle kınarken; Suriyelilerin haricinde hiç kimsenin Golan hakkında karar alma yetkisi veya hakkı olmadığına vurgu yaptılar.

Eylemlerde Golan’ın Suriye’nin toprakları, tarihi ve coğrafyasının ayrılmaz bir parçası olduğunun altı çizildi, Suriye ve Suriyelilerin vatan topraklarının herhangi bir karışından ödün vermelerinin kesinlikle mümkün olmadığı belirtildi.

Göstericiler Golanlı yurttaşlarımızın işgal ve dayatmalarına karşı tüm dünyaya örnek teşkil eden onurlu bir mücadele verdiklerini, bu mücadelenin de devam edeceğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P