Trump, Kaşıkçı cinayetinin sorumlusunu buldu!

Amerikan Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ı Kaşıkçı cinayetine dair sorumlu tutmak için yeterince delil olmadığını savundu. Suudi Arabistan ile ilgili müttefiklik vurgusu yapan Trump, "İsrail'e bakın, Suudi Arabistan olmasa İsrail çok büyük bir sorun içerisinde olurdu." diye konuştu.

Trump, Kaşıkçı cinayetinin sorumlusunu buldu!

Suudi Arabistan'ın Ortadoğu'da kendilerine çok yardımcı olduğunu ifade etti, Kaşıkçı cinayetine ilişkin Prens Selman'ı akladı.

Şükran Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Amerikan Başkanı Donald Trump, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin soruları yanıtladı. 

Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı Kaşıkçı cinayetine dair sorumlu tutmak için yeterince delil olmadığını öne sürdü. Donald Trump, "Belki de bütün dünya sorumlu tutulmalıdır, çünkü dünya kirli bir yer." ifadelerini kullandı.

Trump, olayın örtülmeye çalışılma biçiminden nefret ettiğini ifade etti. Prens Selman adına açıklamalar yaptı. "Şunu söyleyebilirim ki Veliaht Prens bu durumdan benden daha fazla nefret ediyor." diye konuştu. 

Suudi Arabistan'ın Ortadoğu'da "inanılmaz bir şekilde yardımcı olduğunu" söyledi Trump. "Eğer Suudi Arabistan olmasaydı, Ortadoğu'da büyük bir üssümüz olmazdı. İsrail'e bakın, Suudi Arabistan olmasa İsrail çok büyük bir sorun içerisinde olurdu." dedi. 

Avatar
Murtaza Suyabatmaz - 11 ay
Vall Trump bizimkine fark atar. Love for Sale... !